skip to Main Content

Lokalne SEO – kiedy warto je stosować?

Lokalne SEO – kiedy warto je stosować?

Lokalne SEO to praktyka optymalizacji Twojej obecności w Internecie w celu zwiększenia widoczności w wyszukiwarkach dla lokalnych użytkowników. Dlaczego więc wyszukiwanie lokalne jest tak ważne? Ponieważ 45% wszystkich wyszukiwań w Google dotyczy firm lokalnych. 95% osób używa swoich urządzeń mobilnych do wyszukiwania lokalnego – z czego 61% dzwoni, a 59% odwiedza firmę. Inne badanie wykazało, że 88% osób wyszukujących lokalne firmy za pomocą urządzeń mobilnych dzwoni do firmy lub odwiedza ją w ciągu 24 godzin.

Pakiet lokalny Google jest świętym Graalem lokalnego marketingu wyszukiwania. Widziałeś te trzy firmy, które pojawiają się w ramce na górze strony wyszukiwania wraz z mapą i upuszczonymi pinezkami… Cóż, nic dziwnego, że uzyskują one więcej kliknięć i więcej klientów niż jakiekolwiek linki, które pojawiają się niżej na stronie. Pytanie brzmi: jak firma może dostać się do pierwszej trójki? Wszystko to jest częścią solidnej kampanii SEO, a zaczyna się od zrozumienia lokalnego SEO – jak to działa i jak grać w tę grę.

Czy potrzebuję Lokalnego SEO?

Jeśli Twoja firma ma lokalną bazę klientów, Lokalne SEO na pewno może przynieść Ci korzyści. Niektóre firmy mogą nie zdawać sobie sprawy, że mogą przyciągnąć więcej osób spoza swojej okolicy za pomocą Lokalnego SEO. Jest to szczególnie istotne dla każdego, kto działa w branży gastronomicznej lub hotelarskiej, gdzie goście spoza okolicy mogą szukać informacji z innych miejsc, zanim przyjdą do Twojego lokalu.

Jakie rodzaje firm potrzebują lokalnego SEO?

  • Hotelarstwo – hotele, restauracje, kawiarnie, bary itp.
  • Praktyki medyczne – lekarze, dentyści, kliniki
  • Kancelarie prawne – adwokaci, radcowie prawni
  • Lokalne usługi – kwiaciarnie, hydraulicy, elektrycy, salony fryzjerskie, księgowi, centra fitness itp.

Dlaczego lokalne SEO jest ważne?

Lokalne SEO pomaga Twojej firmie wyróżnić się – nawet jeśli nie masz strony internetowej – i pomaga kierować więcej ruchu do Twojej siedziby poprzez leady online. Ponieważ leady te pochodzą od osób, które konkretnie szukają produktów lub usług oferowanych przez Twoją firmę, istnieje prawdopodobieństwo, że zapewnią Ci one wysoki współczynnik konwersji.

Wyszukiwania z intencją lokalną są coraz częstsze – 4 na 5 konsumentów korzysta z wyszukiwarek w celu znalezienia informacji lokalnych, a informacje z wyników wyszukiwania kierują 70% konsumentów do sklepów fizycznych. Lokalne SEO pomaga również w podejmowaniu decyzji na korzyść Twojej firmy. Im więcej informacji mają o Twojej firmie przed wizytą, tym bardziej jesteś w ich oczach godny zaufania.

Co to jest lokalne SEO?

Lokalne SEO to sposób, w jaki optymalizujesz i sprzedajesz swoją stronę internetową, aby uzyskać lepszą pozycję w rankingach dla lokalnych terminów i klientów w Twojej okolicy. Jest to jeden z najlepszych sposobów na skupienie się na potencjalnych klientach, którzy najprawdopodobniej są zainteresowani Twoimi usługami, sklepem lub produktem, i może pomóc Ci przeskoczyć drogę w górę lokalnych rankingów, będąc uwzględnionym w SERP-ach i pakietach map lokalnych.

Istnieją 3 kluczowe elementy Lokalnego SEO: BliskośćProminencja i Trafność.

Chcesz zoptymalizować swoją witrynę pod kątem wszystkich tych elementów.

  • Aby pokazać bliskość, musisz jasno określić lokalizację swojej firmy i / lub obszaru, do którego dostarczasz.
  • Prominencja dotyczy tego, jak bardzo Google ufa Twojej firmie. Wpływ na to ma ogromna liczba różnych rzeczy, od sposobu, w jaki witryna jest zbudowana i skonfigurowana, po liczbę posiadanych linków zwrotnych.
  • Trafność dotyczy samego hasła wyszukiwania – czy Twoja firma jest istotna dla zapytania, które zostało wyszukane?

Dlaczego lokalne SEO jest ważne dla małych firm?

Małe firmy mają największe szanse na dotarcie do lokalnej publiczności. Oznacza to, że lokalne SEO jest NAJWAŻNIEJSZYM sposobem na poprawę swojej ekspozycji online. Jeśli Twoi klienci docelowi są w większości lokalni, pomoże Ci to skupić się na ludziach, którzy najprawdopodobniej będą zainteresowani tym, co oferujesz. Kładąc wysiłki na lokalne SEO zamiast bardziej ogólnej kampanii marketingowej, upewniasz się również, że nie sprowadzasz leadów z obszarów, których nie obejmujesz.

Od czego zacząć lokalne SEO?

Zanim zaczniesz, ważne jest, abyś najpierw zapoznał się z podstawami i upewnił się, że jesteś zadowolony z brandingu swojej małej firmy i obecności w sieci. Kiedy już będziesz zadowolony ze swojej strony i będziesz chciał się nią podzielić ze światem, lokalne SEO może pomóc Ci dotrzeć do większej liczby klientów, szybciej.

Lokalne SEO może naprawdę pomóc Twojej stronie i Twojemu biznesowi, ale nie jest to magiczna kula. Podobnie jak większość innych form optymalizacji, lokalne SEO wymaga czasu i wysiłku. Ale jest to również jedno z najbardziej efektywnych miejsc, gdzie można poświęcić ten czas i wysiłek, jeśli jesteś małą firmą, która ma do czynienia z ludźmi i firmami lokalnie.

Techniczne SEO

Teraz jesteś uzbrojony w pewną wiedzę i listę docelowych lokalnych słów kluczowych, następnym etapem jest przyjrzenie się obecnej wydajności technicznej SEO Twojej witryny. Jest to bardzo ważne dla drugiego filaru Lokalnego SEO – Prominencji.

Jeśli Twoja strona ma słabe SEO na miejscu – jeśli jest powolna, jeśli ma problemy z dostępnością lub jest słabo zoptymalizowana, to Google nie będzie chciało jej promować. Oznacza to, że rozpoczynasz swoje lokalne działania SEO w bardzo niekorzystnej sytuacji. Należy więc upewnić się, że witryna jest doskonale przygotowana do bieżącej kampanii lokalnej i używać docelowych słów kluczowych w treści, strukturze witryny oraz tytułach i opisach meta.

Warto zastanowić się, czy bieżąca konserwacja strony internetowej jest dla Ciebie odpowiednia, aby stale poprawiać wrażenia użytkowników i być na bieżąco z problemami, które mogą mieć wpływ na użyteczność lub bezpieczeństwo Twojej strony.

Google My Business (GMB)

Twoja lista Google My Business, lub GMB, jest jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia podczas pracy nad lokalnym SEO. Zdziwiłbyś się, jak wielu właścicieli małych firm nie korzysta z GMB, co stawia ich w bardzo niekorzystnej sytuacji, gdy próbują dotrzeć do lokalnych klientów. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie wpisu GMB, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a następnie zweryfikowanie roszczenia.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top