skip to Main Content

Wysoka konwersja strony internetowej: sprawdzone sposoby

Wysoka konwersja strony internetowej: sprawdzone sposoby

Wysoki współczynnik konwersji strony ma wpływ na zwiększenie sprzedaży, a co za tym idzie zysków. Czasami jednak bardzo, bardzo trudno jest osiągnąć wskaźniki konwersji, które z powodzeniem można określić jako podwyższone. Klient staje się coraz bardziej wymagający, a klasyczne metody generowania leadów nie zawsze się sprawdzają.

Jak zwiększyć współczynnik konwersji i jakie nietrywialne techniki mogą Ci w tym pomóc.

Twoja strona odwiedzana jest przez wielu użytkowników, ale nie podejmują oni żadnych ukierunkowanych działań, a Ty nie osiągasz zysków? Oznacza to, że współczynnik konwersji Twojej strony jest niski. Konwersja jest definiowana jako stosunek liczby użytkowników, którzy odwiedzili witrynę do tych, którzy wykonali ukierunkowane działanie. Konwersja jest mierzona w procentach.

Ale co jest uważane za wysoki współczynnik konwersji? Liczba ta wynosi średnio od 0,5 % do nawet 14 %. Jednak ta sama wartość dla pierwszej strony może oznaczać zły wynik, a dla drugiej – normalny. Na przykład, jedna strona ma współczynnik konwersji 9%, podczas gdy druga ma współczynnik konwersji 3%, ale średni czek w drugim przypadku jest wyższy, a więc zysk również. Okazuje się, że drugi zasób internetowy wyprzedza pierwszy pomimo 3% współczynnika konwersji.

Aby Twoja strona przynosiła zyski, odwiedzający musi przejść przez kilka określonych etapów, które dobrze opisuje .Twoim zadaniem jest zrozumienie, czego dana osoba chce na każdym etapie, i zaoferowanie jej tego.

Etap 1. Nie ma problemu, nie ma produktu.

Klient może albo jeszcze nie wiedzieć o Twoim produkcie, albo może mieć przekonanie, że produkt nie jest mu potrzebny. Innymi słowy, nie ma produktu, niech tak będzie.

Twoje działanie: przekaż konsumentowi informacje o produkcie, pokazując jego zalety. Jeszcze nie sprzedawaj – wszystko w swoim czasie.

Etap 2. Podnoszenie świadomości.

Użytkownik słyszał już o Twoim produkcie, ale nie podjął jeszcze żadnych kroków, aby go kupić (nie pytał o niego w sklepach, nie szukał w wyszukiwarkach, itp.)

Co powinieneś zrobić: doprowadzić ich do przekonania, że potrzebują produktu, aby popchnąć ich do zakupu.

Ale powinno to być zrobione w sposób swobodny, a nie z otwartym wezwaniem „kup to! Możesz użyć marketingu społecznego: spróbuj nakłonić klienta do zobaczenia dobrych recenzji na portalach społecznościowych, przeczytania przydatnego artykułu na blogu itp. Twoim zadaniem jest zachęcić ich do uwierzenia, że jest to produkt, który mogą kupić w każdej chwili. Już na tym etapie istnieje możliwość dokonywania spontanicznych zakupów. Na przykład, po przeczytaniu pochlebnego komentarza, potencjalny klient może chcieć natychmiast kupić Twój produkt.

Etap 3. Aktywne wyszukiwanie.

Osoba ta doszła do wniosku, że chce produkt i rozpoczęła poszukiwania. Porównuje ceny, uczestniczy w grupach tematycznych w sieciach społecznościowych, pyta o zdanie znajomych, konsultuje się z krewnymi, zastanawia się, w jaki sposób dokonać zakupu – w sklepie internetowym czy offline.

Twoje działania: dostarczenie jeszcze większej ilości informacji, które pomogą Ci szybko i łatwo poznać jego właściwości i dokonać zakupu.

Etap 4. Proces selekcji.

Klient, po przeanalizowaniu zebranych informacji, podjął decyzję i jest gotowy do zakupu.

Twoje działania: Możesz odważnie i zdecydowanie naciskać na użytkownika – reklamować, przekonywać, proponować, nalegać.

Etap5. Decyzja o zakupie.

Osoba ta ma możliwość natychmiastowego zamówienia produktu. Nie ma on wątpliwości, że potrzebuje tego produktu.

Twoje działania: Wykorzystaj wszystkie przewagi konkurencyjne, przekonaj ich, że najlepsza oferta jest możliwa tylko u Ciebie. Zachęć ich zniżkami, bonusami i innymi ofertami, których nie sposób odrzucić, aby przechylić szalę na swoją korzyść.

Należy pamiętać, że klient musi konsekwentnie przechodzić przez wszystkie te etapy i być przy ostatecznym celu – zakupie. Aby go nieumyślnie nie odstraszyć, nie wymuszaj sprzedaży – pozwól osobie najpierw zdecydować i uświadomić sobie, że naprawdę potrzebuje Twojego produktu.

W rzeczywistości nie da się wyrazić w konkretnych liczbach wysokiej konwersji witryny, jeśli chodzi o ogólnie zasoby sieciowe. Wskaźnik ten należy rozpatrywać w odniesieniu do konkretnego miejsca. Można ją uznać za dobrą, jeśli pokrywa ona wydatki właściciela na pensje personelu, wynajem lokalu, reklamę i inne potrzeby.

Osiągnięcie wysokiej konwersji serwisu wiąże się bezpośrednio z takim konceptem jak lejek sprzedażowy (klient musi przejść przez wszystkie etapy lejka przed zakupem Twojego produktu lub usługi). A należy dołożyć wszelkich starań, aby przede wszystkim przykuć uwagę odwiedzającego, a następnie wzbudzić zainteresowanie produktem.

Sukcesu marketingu internetowego

Następnym krokiem jest rozbudzenie w użytkowniku chęci zakupu lub przynajmniej zapełnienia koszyka. W rezultacie musi dokonać zakupu. Przyjrzyjmy się bliżej rodzajom konwersji, aby było jasne zrozumienie tego kryterium sukcesu marketingu internetowego.

Istnieją dwa z tych typów:

  • Makro konwersja. Jego podstawą jest sprzedaż, a raczej stosunek ukierunkowanych działań użytkowników do całkowitej liczby odwiedzających witrynę. Wszyscy przedsiębiorcy dążą do zwiększenia tego odsetka, ponieważ najważniejsze w biznesie jest to, że się rozwija, przynosi zysk, uwzględnia perspektywy itp.
  • Mikro konwersja . Na podstawie kroków klienta przed zakupem. Ten rodzaj konwersji ma ścisły związek z lejkiem sprzedaży. Od tego zależą wyniki makrokonwersji. Można to uznać za wskaźnik pośredni, ale nie mniej ważny niż ostateczny. Analiza mikrokonwersji pozwala znaleźć powody, dla których odwiedzający wykazują małą aktywność w witrynie i rozwiązać problem.

 Jakie czynniki wpływają na współczynniki konwersji

Wiedza o tym, jakie czynniki wpływają na konwersję, pomoże Ci zrozumieć, jak z nimi wchodzić w interakcje i jakie kroki podjąć, aby ulepszyć witrynę. Jest to ważne w przypadku witryn autopromocyjnych lub z pomocą agencji. Czynniki wpływające są zewnętrzne i wewnętrzne.

Czynniki zewnętrzne są związane z działaniami odbiorców przed przejściem do sklepu internetowego. Co napędza działanie? Po pierwsze, reklama. Jeśli użytkownicy nie wiedzą o witrynie, nie będą mieli o niej swojej opinii, odpowiednio zainteresowania i działań następczych.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top