skip to Main Content

Jak zabezpieczyć swoją stronę WordPress?

Jak zabezpieczyć swoją stronę WordPress?

Ten przewodnik zawiera proste środki bezpieczeństwa, które możesz wdrożyć, aby zabezpieczyć swoją witrynę WordPress, zapobiec atakom hakerskim i zachować bezpieczeństwo treści. Zawrę najlepsze rozwiązania bezpieczeństwa WordPress i środki ostrożności w tym poście. Jeśli zastosujesz się do nich, będziesz spał bezpiecznie.

Lista kontrolna bezpieczeństwa WordPress

Istnieje wiele przewodników bezpieczeństwa WordPress z 20-30 lub nawet więcej krokami, jak chronić swoją witrynę WordPress. Wiele z tych kroków jest zupełnie niepotrzebnych dla przeciętnego użytkownika.

Oto szybkie i proste kroki, które powinieneś podjąć, aby Twoja witryna WordPress była bezpieczna i zabezpieczona:

 • Użyj unikalnej nazwy użytkownika z silnym hasłem na wszystkich kontach administracyjnych.
 • Włącz i wymagaj 2-Step Verification na wszystkich kontach administracyjnych.
 • Nie instaluj motywów i wtyczek z niezaufanych źródeł.
 • Ustaw WordPress, motywy i wtyczki na automatyczną aktualizację.
 • Ustaw WordPressa do automatycznego tworzenia kopii zapasowych.
 • Użyj hosta z izolacją opartą na kontenerach, która chroni twoją witrynę przed skażeniem przez inne niezabezpieczone witryny na tym samym serwerze.

Te sześć kroków zajmie Ci kilka minut, aby wdrożyć i nie będziesz musiał się martwić o bezpieczeństwo WordPress po tym. Będziesz mógł skupić się na budowaniu wspaniałej witryny zamiast.

Dlaczego WordPress jest tak podatny na ataki i niezabezpieczony?

WordPress bardzo poważnie traktuje swoje bezpieczeństwo i jest bardzo bezpiecznym oprogramowaniem. Zespół ds. bezpieczeństwa WordPressa składa się z 50 ekspertów ds. bezpieczeństwa i programistów. Jako oprogramowanie open source, istnieje wiele oczu na to i utrzymuje cały system zarządzania treścią bezpieczne i bezpieczne. Dlaczego więc słyszy się o tym, że WordPress jest podatny na ataki i niezabezpieczony? WordPress jest najczęściej używanym CMS i platformą blogową z udziałem w rynku wynoszącym ponad 35% całej sieci.

Popularność witryn WordPress sprawia, że jest on regularnym celem ataków logowania brute force, które próbują odkryć witryny, które używają domyślnej nazwy użytkownika i/lub słabego hasła. Są to poufne informacje i klucz do utrzymania bloga bezpieczne i zabezpieczone. Brute-force to sytuacja, w której atakujący loguje się za pomocą wielu haseł w nadziei, że uda mu się je poprawnie odgadnąć. Atakujący systematycznie sprawdza wszystkie możliwe opcje, aż do znalezienia tej właściwej.

Użyj dwuskładnikowego uwierzytelniania do logowania do pulpitu administracyjnego WordPress jako skutecznej ochrony przed brute-force.

Drugim najczęstszym atakiem jest atak na przestarzałe oprogramowanie WordPress, przestarzałe wersje PHP, nieaktualne motywy i wtyczki. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze wszystko aktualizować. Oba te rodzaje ataków są zautomatyzowane na wszystkich platformach hostingowych, więc nie są one specjalnie ukierunkowane tylko na Twój blog.

Jeśli uda im się zainfekować blog, który nie jest odpowiednio zabezpieczony, mogą nawet zainfekować wszystkie inne blogi znajdujące się na tym samym serwerze. Nie pozwól, aby którykolwiek z tych rzeczy się stało.

Najlepsze wtyczki bezpieczeństwa WordPress: Zidentyfikuj wszelkie istniejące luki w zabezpieczeniach

Istnieje kilka wtyczek bezpieczeństwa WordPress i innych narzędzi, których możesz użyć, aby dowiedzieć się, czy Twój blog ma aktualną słabość.

Skanują one pod kątem złośliwego oprogramowania, złośliwych kodów i skryptów, nieaktualnego oprogramowania i innych znanych problemów z bezpieczeństwem. Te wtyczki bezpieczeństwa WordPress może pomóc utrzymać swój blog bezpieczne. Oto niektóre z najlepszych opcji, które wszystkie zawierają darmowe wersje:

 • Sucuri SiteCheck: Istnieje również wtyczka Sucuri, ale jest to narzędzie oparte na przeglądarce do szybkiego skanowania i sprawdzania.
 • Search Console: „Security & Manual Actions” sekcja powiadamia Cię, gdy Google wykryje złośliwe oprogramowanie lub inne problemy z bezpieczeństwem w Twojej witrynie WordPress.
 • Wordfence Security: Najpopularniejsza wtyczka bezpieczeństwa WordPress używana przez ponad 3 miliony witryn. Funkcje bezpieczeństwa logowania, zapory sieciowej i skanera złośliwego oprogramowania.
 • iThemes Security Plugin: Ta wtyczka jest używana na ponad 900 000 witryn WordPress.
 • All In One WP Security & Firewall: Aktywowany na ponad 800 000 witryn WordPress. Wszystkie funkcje w tej wtyczce są całkowicie bezpłatne w użyciu.

Hostuj swój blog za pomocą bezpiecznej firmy hostingowej

Jedną z podatności jest zanieczyszczenie krzyżowe. Jeśli Twoja witryna jest hostowana na niezabezpieczonym serwerze współdzielonym, a witryna podatna na exploity zostaje zaatakowana, inne witryny na tym serwerze mogą zostać zainfekowane również.

Blokuj niechciane próby logowania metodą brute force

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz włączyć dwuetapowego uwierzytelniania, jest to przyzwoita alternatywa. Jetpack’s Protect jest jak zapora aplikacji sieciowej dla Twojego WordPressa. Monitoruje wszystkie nieudane próby logowania w sieci witryn hostowanych przez WordPress. Następnie automatycznie blokuje wszystkie te niechciane próby z tych złych adresów IP z reszty sieci.

Innym z powszechnych sposobów hakerzy próbują brute force witryny jest przez XML-RPC. Jetpack Protect blokuje również wszystkie ataki XML-RPC, więc nie musisz robić nic więcej, aby wyłączyć XML-RPC, jeśli używasz Jetpack. Aktywuj wtyczkę Jetpack i włącz dodatek Protect, aby to włączyć. Alternatywą dla tego jest wtyczka WP Limit Login Attempts.

Zautomatyzuj aktualizacje WordPressa i wtyczek

Głównym powodem, dla którego deweloperzy często wydają nowe wersje, są luki w zabezpieczeniach znalezione w starszych wersjach. Zdecydowana większość przypadków naruszenia bezpieczeństwa ma miejsce przez nieaktualne wtyczki. Automatyczne aktualizacje działają, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo. Zawsze aktualizuj do najnowszej wersji WordPressa. Zrób to samo dla najnowszej wersji motywu projektu Twojego bloga i wtyczek, których używasz.

Aktualizacje są proste, zautomatyzowane, procesy jednym kliknięciem w interfejsie administracyjnym WordPress. Gdy dostępna jest nowa aktualizacja, WordPress da Ci powiadomienie na górze pulpitu nawigacyjnego. Najnowsze wersje posiadają automatyczne aktualizacje w tle. Może się okazać, że Twój bezpieczny host aktualizuje Cię do najnowszej wersji automatycznie podczas snu.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top