skip to Main Content

Co to jest performance marketing?

Co to jest performance marketing?

Zastanawiasz się, czym jest marketing internetowy i jak może on przynieść korzyści Twojej firmie? Jesteśmy tutaj, aby zdefiniować marketing cyfrowy i zwrócić uwagę na najlepsze agencje, dostarczając wskazówek i porad po drodze.

Performance Marketing to strategia reklamowa online, która z roku na rok coraz bardziej zaznacza swoją obecność w świecie marketingu cyfrowego.

Są to znaczące liczby, jeśli spojrzeć na globalny ekosystem kupujących, i nadal podnoszą się wraz z ciągłym zainteresowaniem Performance Marketingiem jako strategią pozyskiwania nowych klientów, dotarcia do nich, zaangażowania i konwersji. Jeśli chcesz zanurzyć się w świecie Performance Marketingu i chcesz udoskonalić swoje umiejętności, trafiłeś we właściwe miejsce.

Czym jest marketing efektywnościowy?

Marketing efektywnościowy to marketing oparty na wynikach. Może to być szereg zrealizowanych, pożądanych rezultatów, takich jak zakończony lead, sprzedaż, rezerwacja lub pobranie. Performance Marketing jest połączeniem płatnej reklamy i marketingu marki, ale wypłacany jest dopiero po wykonaniu pożądanego działania. Ta obopólnie korzystna możliwość marketingowa dla sprzedawcy detalicznego i wydawcy pozwala obu stronom na strategiczne ukierunkowanie kampanii, z wysokim ROI, w oparciu o wyniki.

Płacąc partnerowi lub wydawcy za wykonanie określonej akcji, sprzedawca może być pewny, że jego pieniądze są dobrze wydawane, ponieważ przekształca on swoją grupę docelową, zanim jeszcze zapłaci za transakcję. Co więcej, ponieważ sprzedawcy płacą dopiero po wykonaniu pożądanej akcji, otrzymują również dodatkowe korzyści w postaci darmowej ekspozycji marki i ukierunkowanych kliknięć po drodze. Nie ma innej strategii pozyskiwania nowych klientów lub możliwości marketingowych, jak ta dzisiejsza!

Czy marketing afiliacyjny to to samo co marketing efektywnościowy?

Marketing afiliacyjny jest zarówno terminem, który jest wymienny z Performance Marketingiem, jak i częścią większego parasola „Performance Marketingu”, który obejmuje Influencer Marketing, Email Marketing, Search Marketing i każdą inną formę marketingu, gdzie partner marketingowy wymienia sprzedaż (lub zakończone pożądane działania) na prowizję.

Marketing afiliacyjny jest terminem, który powstał przed Performance Marketingiem i jest nadal używany dzisiaj. Jednak z biegiem lat stał się terminem, który oznacza znacznie szerszy obraz marketingu opartego na efektywności poza tradycyjnym kuponowym i lojalnościowym partnerstwem, obejmującym influencerów społecznych, natywnych reklamodawców, deweloperów aplikacji mobilnych, partnerów płatnego wyszukiwania geotargetowanego, marketerów e-mailowych i wiele innych.

Marketing afiliacyjny, jak to brzmi, jest powiązanym marketingiem marki i produktu, który rozwinął się w bardziej innowacyjną, dedykowaną strategię opartą na wydajności, która stała się siłą napędową dla przyrostu sprzedaży, pozyskiwania nowych klientów, ekspansji rynkowej, segmentacji klientów i kampanii o wysokim ROI.

Performance Marketing, który obejmuje bardziej tradycyjny marketing afiliacyjny, który jest historycznie znany z napędzania sprzedaży poprzez cashback i strony kuponowe, stał się czymś więcej w ciągu ostatnich kilku lat.

Napisanie artykułu o nowym produkcie lub firmie, który może być udostępniony w różnych kanałach treści, takich jak osobisty blog, lub pokazanie recenzji produktu lub zdjęcia stylu życia na Instagramie lub YouTube są teraz przykładami ewolucji marketingu afiliacyjnego w „Performance Marketing” na przestrzeni lat.

Performance Marketing jako część strategii marketingu w sieci

Performance Marketing jako strategia powoduje, że sprzedawcy otrzymują dodatkową ekspozycję marki i produktu bez dodatkowych kosztów, z dodatkową korzyścią w postaci ogólnie wyższego zaangażowania konsumentów, wyższych współczynników konwersji, wyższych średnich wielkości zamówień (wartości koszyka) i poparcia osób trzecich, – wszystko to prowadzi do sprzedaży, lojalności wobec marki i zwiększonej retencji kupujących.

Performance Marketing to marketing afiliacyjny w skali, z nowymi partnerstwami i nowymi technologiami, które są częścią Performance Marketing mix.

Oba terminy skutkują pewnego rodzaju nagrodą, prowizją lub zwrotem kosztów dla partnera lub partnera stowarzyszonego za polecenie lub sprzedaż.

Jak działa Performance Marketing?

Performance Marketing składa się z czterech grup: Detaliści lub „Sprzedawcy”, Afilianci lub „Wydawcy”, Sieci Afiliacyjne i Platformy Trackingowe stron trzecich oraz Menedżerowie Afiliacyjni lub „OPM”.

Każda z tych grup jest niezbędna do tego, aby Performance Marketing mógł funkcjonować, i pracują one w unisonie, każda ze swoją własną istotną rolą, która napędza ostateczny pożądany rezultat. Oto podział każdej z grup:

Sprzedawcy detaliczni lub „Handlowcy”

Znane również jako Reklamodawcy, są to firmy, które szukają możliwości promowania swoich produktów i usług poprzez Partnerów Afiliacyjnych lub „Wydawców”. Detaliści i firmy ecommerce w różnych pionach, takich jak moda i odzież, żywność i napoje, zdrowie i produkty kosmetyczne oraz sprzęt sportowy może być bardzo udany w Performance Marketing.

Programy partnerskie, które robią najlepsze w Performance Marketing są zazwyczaj te, które mają już ustaloną markę online lub obecność w kilku kanałach marketingowych z już zaangażowanych odbiorców, a ich strona ma minimalny sprawdzony współczynnik konwersacji, który może im pomóc. Programy te mają partnerów afiliacyjnych, którzy produkują pozytywny ROI w zamian za wysiłki marketingowe, generowanie ruchu i ekspozycję.

Pay Per Lead

To zazwyczaj wypełniony formularz rejestracyjny lub podpis zawierający informacje podane przez użytkownika lub konsumenta na swój temat i zazwyczaj jest to konwersja bezgotówkowa. Może to obejmować imię i nazwisko klienta, adres e-mail, numer telefonu, dochód gospodarstwa domowego, cechy osobowości, informacje o pracy itd.

Pay Per Click

W tym modelu płatności, sprzedawca płaci partnerowi za każde kliknięcie, które skieruje na pożądaną stronę docelową. Model ten jest rzadziej stosowany w świecie marketingu efektywnościowego i generalnie jest używany tylko wtedy, gdy zastosowanie ma Nexus.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top