skip to Main Content

Dlaczego warto czytać blogi SEO?

Dlaczego warto czytać blogi SEO?

W wielu branżach niezbędne jest bycie na bieżąco z nowinkami. Dotyczy to także działalności, które działają w sektorze SEO. Wszystko dlatego, iż rynek jest bardzo dynamiczny, podobnie często dochodzi do zmian w algorytmach Google Search. Zmiany te w realny sposób mają wpływ na pozycję strony na liście wyników. Ciężko zatem zajmować się pozycjonowaniem w fachowy sposób, jeśli nie posiada się aktualnych informacji, które dotyczą motoryki działania algorytmów.

Najnowsza wiedza pozwala na tworzenie przemyślanego sposobu działania. To natomiast przekłada się na pozytywną współpracę ze zleceniodawcami, jak skuteczność w działaniu.

Czy blogi SEO są dedykowane wyłącznie osobom zaawansowanym?

Ktoś, kto dopiero rozpoczyna swoją przychodzę z SEO może obawiać się, że niewiele zrozumie z treści, które są zamieszczane na blogu. Język branżowy, często stosowanie anglojęzycznych nazw, które działają w sektorze SEO, faktycznie może być na początku trudny do ogarnięcia. Warto jednak pamiętać, że blogi o tematyce SEO są doskonałym źródłem wiedzy. Zarówno dla osób zaawansowanych, jak również początkujących w dziedzinie pozycjonowania stron internetowych.

Dlaczego tak jest? Przede wszystkim, od bardzo szczegółowych i merytorycznych artykułów, które mogą być doskonałym źródłem wiedzy dla profesjonalistów, znajduje się tam spora informacji, które dotyczą samych podstaw SEO. Między innymi wytłumaczenie poszczególnych pojęć, ogólny opis tego, czym zajmuje się specjalista SEO. Można także znaleźć podstawowe, przydatne narzędzia, które ułatwią codzienną pracę, czy wdrożenie się w nowej pracy.

Warto budować sobie bazę blogów, które są regularnie aktualizowane, jak również, co do wartości merytorycznej mamy pewność. Dzięki temu można być na bieżąco ze wszelkimi zmianami w świecie SEO. Również wielu specjalistów z branży poleca poszczególne blogi, jakie godne uwagi.

Blogi SEO – które warto czytać?

Z pewnością dla osób, które już dłuższy czas działają w branży SEO, jak też dla początkujących, owocną lekturą okażą się wspomniane blogi:

Blog Grupa TENSE

To dość obszerne źródło wiedzy. Obok nowinek, które dotyczą pozycjonowania, w tym link buildingu, optymalizacji poszczególnych stron pod kątem algorytmu, można znaleźć tam sporą liczbę artykułów na temat innego rodzaju zagadnień. Między innymi na temat content marketingu, który stale się rozwija i staje się ważną formą reklamową w sieci. To również dobre miejsce, by znaleźć wartościowe porady, jeśli dopiero rozpoczyna się swoją działalność w sektorze SEO.

Blog Semcore

To z kolei propozycja dla osób, które poszukują kompleksowej, ale zróżnicowanej wiedzy z sektora SEO, ale nie tylko. Można tutaj znaleźć artykuły na temat SEM oraz SXO, które jest rozwiązaniem innowacyjnym i dopiero się rozwija, a jednocześnie wykorzystuje standardowe rozwiązania i tworzy nowe podejście do pozycjonowania stron. Blog prowadzi agencja marketingowa, która posiada bogate, praktyczne doświadczenie, jak też dogłębną znajomość tematu. Co ważne, publikacje pojawiają się na blogu dość regularnie, dlatego czytelnicy mają pewność, że są na bieżąco ze wszelkimi nowinkami w świecie SEO.

Blog WhitePress

To również przekrój różnego rodzaju zagadnień, które związane są z ogólnie pojmowanym marketingiem internetowym. Sama platforma WhitePress jest związana z content marketingiem oraz influencer marketingiem. Ogromna ilość artykułów o wysokiej jakości merytorycznej, to świetne źródło informacji dla osób początkujących. Jednocześnie, wiele artykułów specjalistycznych znajdzie swoich odbiorców wśród osób, które zajmują się SEO, social media, czy po prostu copywritingiem.

Blog delante

To z kolei duża ilość praktycznych wskazówek i porad, których udzielają profesjonaliści w swojej branży. Na blogu pojawiają się treści, które dotyczą e-commerce, vlogów, ogólnego tworzenia wizerunku w sieci, jak wiele innych. To pomocne źródło informacji dla wielu osób związanych z marketingiem internetowym.

Jak być na bieżąco z nowinkami?

Blogi to nie jedyne miejsce, gdzie można śledzić newsy związane ze zmianami w Google. Samo Google informuje o wprowadzonych zmianach, ich powodach oraz efektach takiego działania. Dlatego warto śledzić wszelkie informacje, jakie są umieszczane w Google.

Google to bardzo szerokie narzędzie, które w dalszym ciągu jest udoskonalane. Nie tylko dla użytkowników, którzy wykorzystują wyszukiwarkę w celu poszukiwania konkretnych treści. Google dba również o osoby, które zajmują się pozycjonowaniem stron. Dlatego w Google Search Coentral dostępnych jest wiele, cennych i ważnych informacji dla osób, które dopiero zamierzają zająć się pozycjonowaniem stron i działać na rynku SEO. Warte uwagi są także przewodniki SEO dla zaawansowanych.

Wiele serwisów, nie tylko blogów, również udostępnia artykuły związane z SEO, zmianami w branży, czy algorytmie. Ale również informacje, które dotyczą zmiany zachowania konsumentów, ich podejścia, czy oczekiwań. Trzeba pamiętać, że marketing to nie tylko spełnianie wymogów algorytmu. Tak naprawdę to pierwszy krok ku temu, by budować wizerunek firmy, ale również pozyskać większą liczbę klientów.

Profile na Facebooku

Wiele agencji, jak również freelancerów posiada swoje strony na Facebooku. Tam można znaleźć nie tylko ofertę związaną z usługami, ale wiele z tych osób dzieli się swoim cennym doświadczeniem. Dlatego warto śledzić także posty na portalach społecznościowych.

Temat SEO podejmowany jest także na platformach streamingowych, takich jak Youtube. Dostępne są wywiady i wypowiedzi osób, które zajmują się tematyką SEO już od wielu lat. Pomagają oni nie tylko osobom początkującym wdrożyć się do świata SEO, ale również tym bardziej zaawansowanym udzielają cennych wskazówek.

Wiele źródłem informacji

Jeśli chodzi o marketing internetowy, w tym SEO, tak naprawdę warto poszerzać swoją wiedzę w wielu dziedzinach. Chociaż ogólnie SEO traktuje się jako pozycjonowaniem, czy optymalizację strony pod kątem algorytmów wyszukiwarki, definicja jest bardzo płynna, a sposoby realizacji poszczególnych celów ciągle są udoskonalane.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top