skip to Main Content

Co to jest Link Building i dlaczego jest ważny?

Co to jest Link Building i dlaczego jest ważny?

Podczas gdy SEO i link building zawsze szły w parze, znaczenie budowania wysokiej jakości linków nigdy nie było ważniejszym czynnikiem rankingowym. Często jest to jedyny powód, dla którego jedna strona plasuje się wyżej niż strona konkurencji, dlatego tak ważne jest zrozumienie znaczenia link buildingu jako części wysokiej jakości kampanii SEO, aby konkurować o widoczność online i linki do swojej witryny.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym użytkownikiem link buildingu, czy też już od jakiegoś czasu budujesz backlinki, niniejszy blog ma na celu pomóc ci zrozumieć link building, jego znaczenie, rodzaje linków oraz to, w jaki sposób link building może przynieść korzyści twojej firmie.

Czym jest link building?

Link building jest po prostu procesem budowania hiperłączy z innych stron internetowych z powrotem do twojej własnej. Wyszukiwarki indeksują linki pomiędzy poszczególnymi stronami witryny oraz linki pomiędzy całymi witrynami w celu określenia, co liczy się jako dobry link. Link do twojej strony wysyła sygnał do Google, że twoja strona jest wysokiej jakości zasobem na dany temat, wartym cytowania. Strony posiadające więcej backlinków zazwyczaj uzyskują wyższe pozycje w rankingu Google. SEO często określają to jako „link juice”.

Istnieje wiele rodzajów technik link buildingu, które można wykorzystać, i chociaż wszystkie różnią się stopniem trudności i złożoności, link building jest jedną z najbardziej czasochłonnych części pracy SEO. I nie wszystkie linki są sobie równe. Na przykład, link z Guardiana będzie miał o wiele większą wartość dla Ciebie niż ten z nieznanej strony blogera podróżniczego.

Dlaczego link building jest ważny dla SEO?

Link building jest ważną częścią usług SEO, ponieważ pomaga wyszukiwarkom odkrywać nowe strony internetowe i określa, które strony powinny zajmować wyższe pozycje w SERP-ach. Stosując strategie link buildingu, powinieneś skupić się na zdobywaniu linków, ponieważ stworzyłeś świetną treść, którą Twoi użytkownicy chcą się dzielić – a nie tylko na link buildingu dla wyszukiwarek.

Link building jest jednym z najważniejszych czynników rankingowych dla Google, obok:

 • On-page SEO i optymalizacji treści
 • Zaufania i autorytetu strony
 • Szybkość ładowania strony
 • Przyjazności dla urządzeń mobilnych
 • Elementy doświadczenia użytkownika

White hat SEO kontra Black hat SEO

Jeśli chodzi o link building, istnieje dobra i zła droga. Aby zapewnić długoterminową rentowność i wydajność witryny, taktyka link buildingu powinna być realizowana w sposób naturalny i zgodnie z wytycznymi dla webmasterów ustalonymi przez Google.

White hat SEO to proces używania organicznych taktyk link buildingu w celu poprawy widoczności w wynikach wyszukiwania. Techniki te są akceptowane przez Google, ale zazwyczaj zajmują więcej czasu niż techniki black hat. Techniki White SEO link buildingu mogą obejmować:

 • Postowanie
 • Promowanie treści
 • Tworzenie infografik
 • Budowanie relacji online
 • Komentowanie autorskich blogów i wpisów na blogach
 • Korzystanie z katalogów stron internetowych i list firm.

Metody Black hat SEO to nieetyczne praktyki, które pomagają Twojej witrynie w uzyskaniu pozycji w wyszukiwarkach. Metody te są generalnie odrzucane przez Google i w rzeczywistości, jeśli Google stwierdzi, że Twoje techniki naruszają ich wytyczne dotyczące jakości, Twoja strona może zostać ukarana ręcznie. Może to kosztować Cię utratę ciężko zarobionych pozycji w rankingu, a jej usunięcie i przywrócenie wydajności SEO może zająć dużo czasu. Techniki Black hat SEO obejmują:

 • Ukryte linki
 • Schematy linków
 • Strony typu doorway
 • Upychanie słów kluczowych
 • Automatycznie generowane treści
 • Nadużywanie danych strukturalnych lub anchor textów
  i w zasadzie wszystko, co jest złośliwe lub spamerskie

Jak usługi Link Building mogą pomóc mojej firmie?

Jak już mówiliśmy, znaczenie linków ma wpływ na rankingi wyszukiwarek. Sposób, w jaki korzystamy z link buildingu zmienił się na przestrzeni lat, ale nadal pozostaje on podstawą każdej strategii SEO.

Poza korzyściami dla wyników SEO, link building może pomóc w budowaniu biznesu lub marki z wieloma innymi znaczącymi korzyściami.

Budowanie marki

Link building, jeśli jest wykonywany prawidłowo, może pomóc w budowaniu marki i ustanowieniu autorytetu w branży. Chcesz, aby Twoja marka była w czołówce swojej branży – techniki content marketingu, które obejmują tworzenie wysokiej jakości treści i gościnne posty mogą Ci w tym pomóc. Pokazanie ekspertyzy Twojej firmy może przejść długą drogę w budowaniu marki, a jako autorytatywny głos, będziesz znany z tego, co publikujesz w branży, a jednocześnie zostaniesz nagrodzony autorytatywnymi linkami przychodzącymi.

Ruch polecający

Dobry link z wysoko odwiedzanej strony nie tylko zarabia „link juice”, ale również może prowadzić do zwiększenia ruchu na stronie. Jeśli linkujesz do stron, które są istotne dla Twojej strony, są szanse, że ich ruch jest również istotny. Nie dotyczy to tylko stron o dużym ruchu – często mała, bardzo namiętna publiczność z odpowiedniego bloga jest lepsza niż dotarcie do większej, bardziej ogólnej publiczności.

Budowanie relacji

Strategie link buildingu często obejmują zasięg do odpowiednich stron internetowych lub blogów, odnosząc się do stworzonego przez Ciebie artykułu, ciekawej infografiki lub promocji. Chociaż głównym celem działań zewnętrznych jest oczywiście zdobycie linku, działania zewnętrzne mogą pomóc Twojej firmie w budowaniu długotrwałych relacji z kluczowymi osobami w Twojej branży. Te relacje mogą pomóc w budowaniu marki, budowaniu sieci kontaktów i budowaniu autorytetu. Niezależnie od tego, czy jest to właściciel strony, czy kluczowy influencer, wartość łączenia się z innymi i stawania się godnym zaufania w swojej branży jest bezcenna.

Większe możliwości sprzedaży

Ruch odsyłający z odpowiednich stron prowadzi do większej liczby potencjalnych klientów, co z kolei prowadzi do większej sprzedaży. Nie tylko dzięki wzrostowi w rankingach, który zapewni Ci link building, ale także dzięki wysoce wykwalifikowanemu ruchowi polecającemu, który pozyskałeś z różnych typów linków. Oznacza to, że możesz sprzedawać więcej produktów lub usług i generować przychody z nowej drogi.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top