skip to Main Content

Wszystko co warto wiedzieć o dead-end page

Wszystko co warto wiedzieć o dead-end page

Martwa strona to strona w Twojej witrynie bez żadnych linków wychodzących. Nie zawierają one żadnych linków w nagłówku ani stopce, nie zawierają głównych sekcji nawigacyjnych, ani okruszków chleba, tworząc w ten sposób ślepy zaułek. Takie strony nie dają użytkownikom żadnych innych opcji nawigacji niż cofnięcie się do miejsca, z którego wylądowali, lub ręczne wpisanie nowego adresu.

Jak strony dead-end wpywają na doświadczenia użytkownika?

Strony typu dead-end są synonimem złego doświadczenia użytkownika. Ograniczają one nawigację po treści i zwiększają szanse na opuszczenie strony przez odwiedzającego. Jednakże, przy tak wielu szablonach i dostępnych narzędziach do tworzenia stron internetowych, prawdziwie martwe strony są stosunkowo rzadkie.

Jak sama nazwa wskazuje, strona, która nie posiada linków wychodzących tworzących „martwy koniec”, nazywana jest „martwą stroną”. Strona internetowa bez linków, nie ma sensu, ponieważ nie służy to jej celowi, a także użytkownik i robot wyszukiwarki (Algorytm) muszą opuścić stronę, ponieważ nie ma innego miejsca, aby przejść. Nie ma wyboru, ponieważ napotkali ślepy zaułek.

Strony oparte na szablonach, takie jak WordPress, zawsze mają stopki, banery lub paski boczne z linkami i dlatego nie jest możliwe, aby utworzyć ślepy zaułek tutaj. Strona 404 jest dobrym przykładem ślepego zaułka i powinna zostać ulepszona tak, aby można było na niej umieścić linki prowadzące do strony głównej i innych niezbędnych katalogów witryny.

Naprawa strony typu dead-end

Choć potencjalnie bardzo szkodliwe dla UX, martwe strony można łatwo naprawić:

  • Dodaj główne menu nawigacyjne, które odsyła z powrotem do strony głównej lub innych części witryny.
  • Użyj paska bocznego, nagłówka lub stopki, które umożliwiają powrót do poprzedniej strony lub przejście do nowej.

Praktycznie wszystkie wyszukiwarki zabraniają webmasterom korzystania z doorway pages, ponieważ ta forma treści jest często określana jako spam. Spamerskie praktyki SEO mogą przynieść pozytywne rezultaty w krótkim okresie czasu, ale na dłuższą metę będą miały negatywny wpływ na ranking Twojej witryny. Tego rodzaju techniki podważają również wiarygodność witryny.

Czy Doorway Pages przyniosą korzyści mojej witrynie?

Istnieją konsultanci SEO, którzy poinformują cię, że strony podręczne są jedyną drogą na skróty, aby dostać się na szczyt SERP-ów. Będą oni polecać kosztowne oprogramowanie, które jest zaprojektowane tak, aby tworzyć te strony w ciągu kilku sekund.

Surowa prawda jest taka, że te strony dodadzą niepotrzebny bałagan w wynikach wyszukiwania, czyniąc proces wyszukiwania mniej efektywnym. Oprogramowanie nie jest również w pełni zautomatyzowany, będzie wymagane do karmienia w słowa kluczowe, gęstość słów kluczowych, frazy kluczowe, meta tagi, wypełnić szablony i wiele więcej.

Jeśli jesteś gotów wykonać całą tę pracę dla nieetycznej i krótkoterminowej techniki SEO, to równie dobrze możesz rozważyć optymalizację witryny przy użyciu zalecanych praktyk. Nie zadowalaj się „łatwym” rozwiązaniem, zamiast tego pracuj mądrze i ciężko, aby naprawić swoją witrynę. Każda strona musi być odpowiednio zoptymalizowana, aby odpowiadała potrzebom i oczekiwaniom wyszukiwarek.

Co jest celem wyszukiwarek?

Wyszukiwarki szukają dobrze zaprojektowanych i zoptymalizowanych stron, które są wypełnione wartościową treścią. Nie ma potrzeby wydawać setek dolarów na oprogramowanie i irytować wyszukiwarek przekierowaniami. Krótko mówiąc, jeśli Twoja witryna ma prawidłowe frazy kluczowe i słowa kluczowe, wysokiej jakości treść i Meta Tagi, nie ma powodu, aby spędzać czas i pieniądze na tworzeniu stron bramowych.

Morał z tej historii jest taki, że dobrze zoptymalizowane strony zostaną w końcu znalezione przez pająki wyszukiwarek i zostaną poprawnie zaindeksowane. Jeśli twoja witryna ma wiele stron, upewnij się, że masz efektywny i przyjazny dla użytkownika system nawigacji, którego użytkownicy mogą używać, aby dostać się do reszty witryny.

Strona osierocona

Z definicji, strona osierocona nie może być dostępna przez żadne wewnętrzne linki w witrynie. Oznacza to, że jeśli nie masz adresu URL dla tej konkretnej strony, nie będziesz w stanie do niej dotrzeć ani jej znaleźć.

Jak to szkodzi twojej stronie?

Jeśli chodzi o SEO i ruch w Twojej witrynie, jeśli masz jakieś wartościowe treści na tej stronie, użytkownicy nie będą mogli się do nich dostać. Dlatego też jest ona bezużyteczna, a Ty właśnie straciłeś szansę na zdobycie odbiorców dzięki tej treści.

Niektórzy ludzie uważają, że strony osierocone mogą być postrzegane przez wyszukiwarki jako, strony drzwi. Doorway page jest niezamierzone strony, które celowo próbuje rankingu wyżej dla celów SEO. Jeśli wyszukiwarka traktuje te strony osierocone jako doorway page, to będzie karać witrynę. Jest to od dawna dyskutowane i nikt jeszcze nie potwierdził, czy jest to prawda, czy nie. Dlatego zawsze najlepiej jest być ostrożnym podczas tworzenia strony witryny.

Co to są Doorway Pages?

Doorway pages są prostymi stronami HTML, które są specjalnie skoncentrowane na kilku konkretnych frazach i słowach kluczowych. Mają one być widoczne tylko dla określonych wyszukiwarek i ich pająków indeksujących. Jednym z podstawowych celów stron typu „doorway page” jest oszukanie wyszukiwarek w celu przyznania stronie wyższej pozycji w rankingu. Jednakże, nie są one statyczne; wyszukiwarki, które lądują na stronie są natychmiast kierowane do prawdziwej / głównej strony internetowej.

Jaki jest problem z używaniem Doorway Pages?

Doorway pages są skategoryzowane obok innych taktyk black hat SEO. Filozofia SEO jest prosta i w żaden sposób nie pociąga za sobą budowania niewidzialnych stron, które są zoptymalizowane przy użyciu pewnych słów kluczowych, aby uzyskać wysoką pozycję głównej strony w wynikach wyszukiwania.

Ważne jest również, aby pamiętać, że algorytm wyszukiwarki jest stale aktualizowany, a pająki stają się coraz bardziej intuicyjne. Mogą one zidentyfikować te strony i nie tylko je ignorować, ale także zakazać ich całkowicie.

Wnioski

Oczywiście, bardzo kuszące jest korzystanie z doorway pages, ponieważ przyciągają one zarówno użytkowników wyszukiwarki, jak i pająki. Jednakże, SEO jest najlepiej postrzegane jako długoterminowe przedsięwzięcie, a te strony nie są częścią długoterminowej strategii optymalizacji wyszukiwarek.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top