skip to Main Content

Jak sprawdzić prędkość swojej strony?

Jak sprawdzić prędkość swojej strony?

Szybkość strony jest bardzo ważna w tworzeniu własnej witryny. Istotne jest, aby elementy nie ładowały się zbyt długo, ponieważ znacznie zniechęca to jej odbiorców. Klienci lub czytelnicy zmęczą się korzystaniem z niej, zanim znajdą istotne dla nich informacje. Sprawna komunikacja internetowa jest kluczowa dla budowania wysokiej pozycji Twojej marki. Na szczęście istnieją narzędzia pomagające sprawdzić prędkość witryny i pomagające w jej optymalizacji. Jak sprawdzić, czy Twoja strona działa odpowiednio szybko? Przeczytaj ten tekst i poznaj nasze wskazówki!

Jak sprawdzić prędkość swojej strony?

Szybkość strony ma wysokie znaczenie dla klientów. Jeśli w pierwszym zetknięciu z witryną zauważą oni, że działa ona powoli, będą zniechęceni do korzystania z niej. Oczywiście inną kwestią jest to, że będą mieli problem ze znalezieniem informacji, które ich interesują. Mogą nawet zdecydować się na zrobienie zakupów u konkurencji. Ma to ogromny wpływ na wskaźnik odrzuceń. Klienci zaczną opuszczać stronę od razu, po wyświetleniu zaledwie jednej podstrony. Jeżeli odbiorca będzie musiał wyczekiwać na pojawienie się zdjęcia produktu, który chce kupić, zrezygnuje z dalszego oglądania oferty. Nieważne, jak dobra będzie Twoja reklama, działanie strony jest kluczowe dla pozyskiwania klientów!

Prędkość to istotna sprawa nie tylko ze względu na odbiorców, ale również pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach. Roboty Google automatycznie sprawdzają jak sprawnie i płynnie działa witryna, co decyduje i jej pozycji w rankingu wyszukiwania. Jeśli zdjęcia, liczne interaktywne elementy na stronie ją przeciążają, klient będzie miał problem ze znalezieniem jej w wyszukiwarce. Ma to kluczowy wpływ na powodzenie Twojej firmy i jej wizerunek w Internecie.

Jak szybka powinna być idealna strona?

Strona powinna być tak szybka, jak umysł człowieka. Istotne jest, aby klient nie zdążył nawet pomyśleć o czasie jej ładowania. Oczywiste jest, że nie wszystko jest możliwe, jednak im witryna działa szybciej, tym lepiej. Według ogólnych zaleceń osób optymalizujących strony, żaden element witryny nie może wczytywać się w czasie dłuższym niż dwie sekundy. Każda sekunda dłużej sprawia, że większa ilość odbiorców zamyka stronę nawet nie wczytując się w jej treści. Na szczęście istnieją pomocne narzędzia, które pozwalają zbadać prędkość strony. Jeśli masz problem z wysokim wskaźnikiem odrzuceń, sprawdź szybkość strony. Może okazać się, że problem można rozwiązać w stosunkowo łatwy sposób. Sprawdź te narzędzia i umocnij pozycję swojej marki w Internecie!

5 narzędzi do mierzenia prędkości strony

Google PageSpeed Insights

Większość klientów korzystających z wyszukiwarek używa Google. Warto więc skorzystać z narzędzia stworzonego przez Google, które od razu pokaże Ci pozycję w tej wyszukiwarce. Pozwala od razu sprawdzić szybkość mobilną, jak i na komputerze stacjonarnym. Im wyższa skala punktowa, tym lepsza jest Twoja witryna. Spróbuj osiągnąć wynik wyższy od 80, aby prędkość Twojej strony była uznawana za bardzo dobrą.

DareBoost

DareBoost jest narzędziem zaawansowanym, które pokazuje jakie aspekty na stronie należy poprawić oraz dlaczego. Możesz skorzystać z 5 skanów w miesiącu za darmo, co pozwoli Ci uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Uzyskany raport wygląda przejrzyście i pokazuje, co wpływa na prędkość strony.

WebPageTest

To kultowe już narzędzie ma swoje lata, jednak wiele osób uważa, że jest niezastąpione. Test witryn jest szczegółowy i przedstawia uśrednioną szybkość działania strony za pomocą wykresów. Ukazują one ładowanie strony, zasoby oraz propozycje zmian, które pomogą zoptymalizować witrynę. istnieje możliwość sprawdzenia, czy płynność strony różni się przy używaniu urządzeń mobilnych.

GTmetrix

Kolejnym istotnym dla sprawdzania prędkości stron oprogramowaniem jest GTmetrix. Dzięki temu narzędziu dowiesz się, ile czasu potrzeba, aby Twoja strona całkowicie się załadowała. Wynik idealny to czas do 2 sekund, jednak jeśli jest on nieco większy, witryna również może być uznana za dobrą. Raport z GTmetrix to wykresy przedstawiające czas ładowania poszczególnych elementów. Plusem jest także możliwość wyboru wyszukiwarki do której wolimy dostosować optymalizację strony.

Load Impact

Ostatnim już, lecz także doskonałym programem do sprawdzania prędkości jest Load Impact. Niestety darmowa wersja jest nieco ograniczona, więc warto wykupić plan premium korzystając z tego narzędzia. Dzięki niemu dostaniesz znacznie bardziej szczegółowe wyniki. Narzędzie Load Impact testuje stronę poprzez wygenerowanie ruchu na stronie za pomocą wejść z różnych adresów IP z całego świata. Pozwala to zobaczyć jak witryna reaguje na tak liczną aktywność ze strony użytkowników.

Wszystkie wymienione narzędzia różnią się od siebie pod wieloma względami, jednak wszystkie pomagają w sprawdzeniu prędkości stron. Niektóre pokazują tylko podstawowe informacje, a inne bardziej szczegółowe wykresy. Wszystko zależy od tego jakich danych potrzebujemy i w jakim zakresie działa witryna. Poziom rozbudowania raportu zależy także od planu, którego używamy. Niektóre narzędzia oferują wersję premium, która umożliwi poznanie bardziej szczegółowych informacji, a także możliwości optymalizacji strony.

Jak sprawdzać szybkość strony?

Prędkość strony należy sprawdzać regularnie, aby uniknąć obniżenia zainteresowania klientów. Sprawność i płynność witryny może ulec zmianie, szczególnie kiedy wprowadzamy nowe artykuły lub podstrony. Jeśli serwery są zbyt słabe, duża ilość użytkowników może spowodować przeciążenie strony. Najlepiej wykonać także kilka testów w tym samym dniu, ponieważ wynik z aktualnego momentu może nie być miarodajny. Uśrednij uzyskane wyniki z kilku pomiarów, aby dane odzwierciedlały jak najlepiej prędkość Twojej witryny. Jeżeli aktualizujesz swoją stronę, koniecznie sprawdź szybkość ładowania przed, a następnie po wprowadzeniu każdej zmiany. Dzięki temu uzyskasz wiedzę na temat tego, co obciążyło witrynę w największym stopniu. Możesz wtedy zdecydować o modyfikacji lub usunięciu tej aktualności.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top