skip to Main Content

Czym jest content marketing i jakie korzyści wnosi do Twojej firmy?

Czym jest content marketing i jakie korzyści wnosi do Twojej firmy?

W tym konkurencyjnym krajobrazie marketingowym B2B, firmy dokonują znacznych inwestycji w budowanie programów marketingu treści. Dlaczego? Udowodniono, że marketing treści przynosi spektakularne sukcesy. Jako jedna z najbardziej skutecznych metod zwiększania zaangażowania odbiorców, rozwijania obecności marki i napędzania sprzedaży, marketing treści jest krytyczną metodą wzrostu dla większości firm.

Poniżej omówimy marketing treści – korzyści płynące z tworzenia spójnych, wysokiej jakości treści oraz sposoby mierzenia sukcesu.

Spójne, wysokiej jakości i angażujące treści wpływają na decyzje odbiorców bardziej niż jakakolwiek inna technika.

Spójność w przekazie marki jest jednym z wielu czynników, które decydują o rozwoju i sukcesie Twojego biznesu. Wielkie marki wiedzą, jak konsekwentnie przedstawiać swoją markę w każdym punkcie styku z klientem. To samo odnosi się do marketingu treści – Twoje treści muszą mieć unikalny i rozpoznawalny głos, styl i sposób przekazu we wszystkich kanałach dystrybucji.

Spójność treści zwiększa wiarygodność, buduje zaufanie i wzmacnia reputację.

Wiemy więc, że tworzone przez Ciebie treści muszą być spójne. Dlaczego jednak marketing treści jest tak korzystny? Oto najważniejsze korzyści płynące z marketingu treści.

Twoi odbiorcy pozostaną na dłużej.

Świetna treść jest ważnym atutem. Ma zdolność do tworzenia pozytywnych doświadczeń dla Twoich potencjalnych klientów i zmuszania ich do powrotu po więcej. To Twój bilet do przyciągnięcia uwagi odbiorców i ciągłego wzmacniania pozytywnego wrażenia marki.

Będziesz miał lepszą trakcję w mediach społecznościowych.

Jedną rzeczą jest zwiększenie liczby zwolenników w mediach społecznościowych, ale zupełnie inną jest tworzenie modnych treści. Jeśli jesteś jedną z tych firm, które nie widzą zbyt dużej trakcji pomimo posiadania ogromnej liczby zwolenników, nadszedł czas, aby wykorzystać marketing treści na swoją korzyść. Wysokiej jakości treści mogą pomóc Twojej firmie w zdobyciu popularności w mediach społecznościowych.

Twoi odbiorcy będą Ci ufać.

Tworzenie treści pomaga Twojej firmie budować relacje z odbiorcami. Możesz odpowiadać na ich pytania i wchodzić w interakcje z klientami. Kiedy tworzysz wartość, nie biorąc nic w zamian, Twoi odbiorcy są bardziej skłonni zaufać Twoim radom i rekomendacjom.

Ostatecznie, gdy Twoje treści pojawią się we właściwym miejscu i czasie u właściwych odbiorców, poprawią reputację Twojej marki. Im więcej wysokiej jakości treści zobaczą klienci, tym większe prawdopodobieństwo, że będą mieli pozytywne skojarzenia z Twoją firmą.

Wygenerujesz więcej lepszych leadów.

Marketing treści może również generować leady. Kiedy Twoi odbiorcy oglądają Twoje treści, są bardziej skłonni do zakupu od Ciebie w przyszłości. Dodatkowo, wezwania do działania (CTA) umieszczone bezpośrednio w treści mogą generować nowe leady dla Twojego zespołu sprzedaży.

Jak więc content może generować leady?

Zazwyczaj tworzysz treści, aby dostarczyć odwiedzającym przydatne, darmowe informacje. Możesz umieścić CTA w dowolnym miejscu swojej treści – w linii, na dole posta, w bohaterze, a nawet w panelu bocznym. Im bardziej użytkownik jest zachwycony Twoją treścią, tym bardziej prawdopodobne jest, że kliknie w wezwanie do działania i przejdzie na Twoją stronę docelową.

Oryginalne treści mogą poprawić konwersje.

Treści, które zamieszczasz wpływają na konwersje. Pomaga Twoim odbiorcom nawiązać kontakt z Tobą i daje im informacje potrzebne do dokonania świadomego zakupu. Co więcej, jeśli używasz treści na blogu do pozyskiwania ruchu, rozważ użycie oryginalnych grafik zamiast zdjęć ze stocków, ponieważ marketerzy zgłaszają, że te pierwsze są najmniej skuteczne w pomaganiu im w osiąganiu celów. Dodatkowo, Twoje treści powinny zawsze zawierać CTA i wskazywać czytelnikowi, co powinien zrobić dalej.

Świetne treści mogą pozycjonować Twoją firmę jako autorytet w branży.

Tworzenie wysokiej jakości treści pomoże również zbudować Twój autorytet w sieci. Jeśli Twoja firma jest postrzegana jako wiarygodne miejsce, w którym można uzyskać informacje, jest bardziej prawdopodobne, że zajmiesz wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Ponadto, klienci są bardziej skłonni zaufać Ci, jeśli postrzegają Cię jako eksperta w swojej branży. Twoje treści powinny pokazywać Twoją wiedzę w danej dziedzinie i dostarczać wartościowych odpowiedzi na pytania odbiorców.

Ogólnie rzecz biorąc, marketing treści jest ważny. Ale jak można odnieść w nim sukces?

Jednym ze sposobów jest ocena jakości Twoich treści. Szczególnie korzystnym sposobem oceny jakości jest scoring treści. Ponieważ coraz więcej firm zwiększa swój budżet na marketing treści, nigdy nie było lepszego momentu na włączenie metryki content scoringu do swojej kampanii marketingowej. Z pomocą content scoringu można mierzyć i poprawiać wyniki marketingu treści oraz oferować swoim odbiorcom dużą wartość.

Wysokiej jakości treści mogą budować świadomość marki.

Oczywiście, wszystko może budować świadomość marki, ale marketing treści może to zrobić w wyjątkowy sposób. W skrócie, ta strategia treści robi coś więcej niż tylko pozycjonowanie artykułu na pierwszej stronie. Sprawia, że Twoje treści (a więc i Twoja marka) pojawiają się wszędzie tam, gdzie Twoi potencjalni klienci szukają Twojego produktu. Aby zrealizować tę strategię, pisz na tematy, którymi interesują się Twoi klienci, dzięki czemu zaczną oni kojarzyć Twoje świetne treści z Twoją marką.

Co to jest content scoring?

Content scoring to proces oceny i ilościowego określania prawdziwego potencjału treści poprzez śledzenie, jak poszczególne elementy treści radzą sobie z generowaniem i konwersją leadów. Jako innowacyjna metryka content marketingu, scoring treści pomaga marketerom nadawać priorytety tylko tym treściom, które mają większe prawdopodobieństwo wygenerowania i konwersji leadów. Poza dostarczeniem naukowej metody oceny treści, content scoring jest wiarygodną i przewidywalną metodą oceny potencjału zaangażowania poszczególnych treści jeszcze przed ich publikacją.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top