skip to Main Content

Skuteczne reklamowanie wykładów online

Skuteczne reklamowanie wykładów online

Wady i zalety zdalnej nauki i pracy

Pandemia koronawirusa, lockdawn i narodowa kwarantanna wiele zmieniły w naszym życiu. Zaczęliśmy na większą  skalę wykorzystywać technologie informacyjne i cyfrowe nie tylko w życiu prywatnym, ale i w sprawach zawodowych. Młodzież i dzieci na wiele miesięcy przeszły na zdalne lekcje, a szkoła poprzez platformy internetowe zagościła w naszych domach. Zmiany te dotknęły również dorośłych – kto mógł przechodził na zdalną pracę. Dotyczyło to zwłaszcza pracowników oświaty i edukacji – nauczycieli oraz wykładowców. Chcąc nie chcąc musieli oni przestawić się na tryb pracy online i wdrożyć technologie cyfrowe do swojej pracy, bo tego wymagała od nich sytuacja. Dla wielu była to całkowita nowość, jednak okazało się, że nie taki diabeł straszny, a prowadzenie zdalnych zajęć i wykładów jest bardzo łatwe i przyjemne. Również wśród odbiorców, zwłaszcza studentów i starszej młodzieży wykłady online cieszą się dużą popularnością. Na znaczeniu zyskały również wszelkiego rodzaju szkolenia online: webinary, podcasty, tutoriale, przede wszystkim ze względów praktycznych i ekonomicznych. Do udziału w szkoleniach online wystarczy komputer, laptop a czasami nawet smartfon z dostępem do Internetu. Nauka online z jednej strony dla wielu stała się koniecznością, ale również łatwym i doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin. Jednocześnie konkurencja na rynku wzrosła. Wykładowcy, nauczyciele, trenerzy i korepetytorzy stanęli przed zadaniem: Jak skutecznie pozyskać nowych odbiorców i jak zareklamować swoje usługi?

Jak reklamować wykłady online?

Warto zastanowić się nad tym już na początku swojej działalności i zdecydować przede wszystkim w jaki sposób i gdzie chcemy udostępnić swój wykład online. Możemy zrobić to w formie: podcastu, webinaru, tutorialu, filmiku na platformie YouTube czy też kursu online z podziałem na lekcje. Możliwości wydają się nieograniczone. Warto podejrzeć jakie formy wybierają inni specjaliści i na podstawie wyciągniętych wniosków umieścić własne reklamy w najbardziej optymalnych miejscach.

Reklamy w sieci wyszukiwania

Najbardziej popularną wyszukiwarką internetową na świecie jest Google. Istnieje wiele osób, które w ogóle nie znają, lub nie korzystają z innych wyszukiwarek.  Chcąc dotrzeć ze swoja reklamą do dużej ilości potencjalnych klientów możemy uruchomić kampanię w Google Ads. Nasza reklama pojawi się Google w momencie, kiedy ktoś szukać będzie usług z naszej branży. Daje nam to gwarancję, że wyświetli się w najbardziej odpowiedniej chwili zainteresowanym osobom. Znacznie zwiększa to prawdopodobieństwo pozyskania klientów w przeciwieństwie do wyświetlania reklam przypadkowym osobom w przypadkowych momentach.

Innym sposobem może być umieszczenie reklam graficznych na stronach internetowych. Najlepiej jeśli będą to strony powiązane tematycznie konkretnie z naszą działalnością. Można również wypozycjonować lub zlecić pozycjonowanie strony internetowej i wreszcie wykorzystywać płatne reklamy.

Social media jako miejsce naszej reklamy

Wszelkiego rodzaju social media, takie jak najpopularniejsze: Facebook, Instagram to również świetne miejsca do prowadzenia kampanii reklamowej wykładów online. Kampanię można prowadzić samemu lub zlecić profesjonalistom, którzy tym się zajmują. Dzięki wykorzystaniu social mediów możemy zwiększyć sprzedaż swoich usług, ale tez nawiązać i utrzymać relacje z klientami. Mamy szansę dotrzeć bezpośrednio do klienta, na przykład za pomocą komunikatorów i wypromować swoją działalność oraz zadbać o swój wizerunek. Jest to bardzo skuteczna forma reklamy online.

Przykładowe wykorzystanie social mediów do reklamy wykładów online

W ostatnim czasie znacznie wzrosła popularność podcastów i webinarów rozpowszechnianych za pomocą Facebooka. Dla zachęty można potencjalnym klientom udostępnić jakieś darmowe treści, które będą zachętą do skorzystania z naszej pełnej oferty.

Korzystając z Facebooka w celach promocyjnych warto zwrócić uwagę na system reklam Facebook Ads. Podobnie jak Google Ads pozwala on na umieszczanie na Facebooku, w Messengerze oraz na Instagramie płatnych kampanii reklamowych. Dzięki takiej specyfikacji możemy zareklamować swoje usługi potencjalnie zainteresowanym klientom. Biorąc pod uwagę ilość użytkowników Facebooka czy Instagrama, jest to jak najbardziej j skuteczny sposób pozyskania nowych klientów.

Facebook to największy serwis social media na świecie. Można wykorzystać go również do umieszczania tam reklam live, w formie video.

Jeśli mowa o reklamach wykorzystujących formach video warto zainteresować się również kampanią na Tik Toku. Reklama na tym portalu może być bardzo skuteczna, zwłaszcza jeżeli chodzi nam o dotarcie do młodszych klientów. Tik Tok stawia przede wszystkim na przekaz video i jest to platforma, która w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija. W czasie pandemii nawet prezydent Polski umieścił tam swoje video, zatem nasza reklama może dotrzeć do wielu odbiorców i  być jak najbardziej skuteczna.

Marketing szeptany

Jeśli jesteśmy w Internecie i w mediach społecznościowych nie możemy zapomnieć o marketingu szeptanym. Jest to jedno z bardzo skutecznych sposobów promowania się w sieci. W największym skrócie są to działania reklamowe w sieci, które udają, że nie są reklamą. Potencjalni klienci przed zakupem towarów i usług online zwykle sprawdzają opinie w sieci. Wielu z nich darzy zaufaniem takie opinie i kieruje się nimi wybierając produkt czy usługę – w tym oczywiście szkolenia i wykłady online. A gdyby opinie nie były do końca rzetelne, ale za to stawiały nas w bardzo dobrym świetle? Warto skorzystać również z takiej formy promocji, jednak należy bardzo uważać, żeby potencjalny klient nie zorientował się, że ma do czynienia z promocją naszych usług.

Marketing poleceń

Od marketingu szeptanego jest już bardzo blisko do marketingu poleceń. Jako przyszli klienci chętnie kierujemy się opiniami i sugestiami innych. Marketing poleceń to w rzeczywistości część marketingu szeptanego, ale warto – zwłaszcza na początku poprosić o polecanie naszych usług znajomych i bliskich. Przy czym polecenie wcale nie musi mieć miejsca w sieci – przecież można do tego celu wykorzystać na przykład codzienne rozmowy. Oczywiście w przypadku naszych wykładów online – reklama online wydaje się być szczególnie na miejscu, ale osobiste polecenie jest skuteczne w każdej sytuacji.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top