skip to Main Content

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Lokalny system pozycjonowania (LPS) to technologia służąca do uzyskiwania informacji o położeniu lub lokalizacji obiektów w odniesieniu do lokalnego pola lub obszaru. Jest on podobny do globalnego systemu pozycjonowania (GPS), ale działa tylko lokalnie i podaje jedynie położenie obiektów w danym lokalnym sąsiedztwie. Różnica w stosunku do GPS polega na tym, że zamiast korzystać z satelitów, LPS działa poprzez wykorzystanie trzech lub więcej sygnalizatorów krótkiego zasięgu, z których każdy ma znaną dokładną lokalizację do pozycjonowania obiektów za pomocą technologii sygnalizacji bezpośredniej linii wzroku.

Lokalny system pozycjonowania (LPS)

Lokalne systemy pozycjonowania (LPS) nie zapewniają globalnego zasięgu i są zazwyczaj instalowane do bardzo specyficznych celów, takich jak prowadzenie statków w zatłoczonym porcie – zadanie wymagające wyjątkowej precyzji, której nie mogą zapewnić przybliżone lokalizacje zapewniane przez GPS.

LPS jest często wykorzystywany do rozszerzenia zasięgu GPS w celu dostarczenia informacji o położeniu w obszarach, do których nie dociera sygnał GPS, lub do zwiększenia dokładności usług lokalizacyjnych GPS. Technologia wykorzystywana do LPS jest różna; stacje bazowe telefonii komórkowej, a nawet stacje dostępowe Wi-Fi mogą być wykorzystywane jako nadajniki za pomocą takich technik, jak triangulacja, trilateracja i multilateracja.

Czym jest lokalne SEO?

Internet zmienił wszystko – tak bardzo, że dziś ledwo robimy krok do przodu bez uprzedniego skonsultowania się z naszym przyjacielem Google. Czy to w celu wybrania filmu w kinie, znalezienia najlepszych restauracji w okolicy lub zlokalizowania czegokolwiek, od przedszkola dla dzieci do księgarni, większość ludzi zwraca się do Google po odpowiedzi. Spowodowało to ogromną zmianę paradygmatu. Dla tych, którzy zawsze obsługiwali swoich klientów twarzą w twarz, ma to jeszcze większy wpływ. Teraz nie konkurują już tylko z innym sklepem za rogiem – konkurują z całym światem.

Lokalne SEO, opracowane strategicznie, jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych firm fizycznych, jak i tych, które chcą pozycjonować się w dokładnej lokalizacji, co drastycznie zmniejsza stopień konkurencji. Ale czym dokładnie jest lokalne SEO? Chociaż już masz pojęcie, pozwól, że trochę bardziej dogłębnie. Lokalne SEO można zdefiniować jako strategię pozycjonowania i widoczności na poziomie geograficznym.

Korzyści

Co to oznacza? Cóż, zasadniczo, jeśli masz firmę, stworzyłeś stronę internetową i sprzedajesz produkty w fizycznej placówce – lub świadczysz usługi w określonym obszarze geograficznym – lokalne techniki SEO pomogą Ci pojawić się w wynikach wyszukiwania użytkowników z tego samego obszaru. Oczywiście, nawet jeśli wdrożysz lokalne SEO, nadal możesz pozycjonować się globalnie, jeśli chcesz. Oprócz lokalnego SEO, możesz pracować nad strategią pozycjonowania w wyszukiwarkach, aby pojawić się w wynikach wyszukiwania każdego użytkownika, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. W gruncie rzeczy to Ty decydujesz, jak daleko się posunąć. Będzie to zależało od ogólnej strategii biznesowej, zainteresowań, potrzeb i rynku. Nie będę się w to zbytnio zagłębiał, ale dobrze wiedzieć, że oba rodzaje SEO mogą być stosowane.

Teraz, kiedy już zapoznałeś się z lokalnym SEO, porozmawiajmy o tym, dlaczego powinieneś je wdrożyć w swoim biznesie.

Korzyści z lokalnego pozycjonowania

Dlaczego powinieneś mieć strategię dla lokalnego SEO? Ponieważ może ono przynieść Ci te cenne korzyści:

 • Geolokalizowani klienci: Prawdopodobne jest, że dzięki lokalnemu SEO osoby z tego samego miasta i obszaru znajdują Cię po raz pierwszy i w końcu stają się powtarzającymi się klientami.
 • Wzrost liczby leadów: Są to potencjalni klienci, którzy przychodzą do Twojego lokalu zainteresowani Twoją ofertą. Nawet jeśli nie kupią od Ciebie podczas pierwszej wizyty, będziesz już w ich umyśle. Teraz w każdej chwili mogą do Ciebie wrócić lub Cię polecić.
 • Pozycjonowanie lokalne z mniejszą konkurencją: Będziesz konkurował tylko z innymi firmami w okolicy, których będzie mniej niż tych, które możesz znaleźć w swoim kraju czy nawet na świecie.
 • Opinie Google My Business (GMB): Coś bardzo potężnego, co pomaga klientowi jest czytanie komentarzy lub opinii o swoim produkcie lub usługach. W dzisiejszych czasach, dobre recenzje online są jednym z elementów, które napędzają największą sprzedaż.
 • Nie ma potrzeby posiadania strony internetowej: Chociaż jest to zawsze zalecane, nie będzie to najbardziej istotne podczas wdrażania lokalnego SEO. Jeśli jej nie posiadasz, wyszukiwarka pokaże inne informacje interesujące dla użytkownika.
 • Lepszy wizerunek i reputacja. Pojawienie się w Google na dobrej pozycji zawsze pomoże Twoim potencjalnym klientom postrzegać Cię jako dobrą markę. W końcu, jeśli
 • Google stawia Cię na piedestale, to musisz być w czymś dobry!
  Widoczność na Mapach Google. Innym ważnym czynnikiem przyciągającym potencjalnych klientów do Twojej firmy jest dokładna lokalizacja, którą pokazuje Google Maps.

Lokalne pozycjonowanie dla firm

Ale w jaki sposób firmy uzyskują najwyższą pozycję? Nawet jeśli jesteś kimś, kto woli delegować i zatrudnić lokalnego eksperta SEO, zawsze dobrze jest wiedzieć, jak to działa, aby lepiej zrozumieć, co robią profesjonaliści.

Niektóre podstawy używane w lokalnym SEO:

 • Badanie właściwych lokalnych słów kluczowych. Podstawą udanego rankingu lokalnego jest wybór właściwych słów kluczowych. Jednym z pierwszych kroków jest dokładne zbadanie słów kluczowych z uwzględnieniem lokalnego komponentu.
 • Jeśli posiadasz stronę internetową, zoptymalizuj ją pod kątem podstawowego słowa kluczowego, na które chcesz zająć miejsce w rankingu.
 • Dodaj dane dotyczące nazwy, adresu i telefonu (NAP) na swojej stronie docelowej. To najważniejsze informacje, których używają Twoi klienci, aby znaleźć Twoją usługę lub produkt.
 • Zarejestruj się w Google My Business. Jest to ważne dla zwiększenia lokalnego SEO i zdobycia większej ilości recenzji w Google.
 • Dodaj swoją firmę do lokalnych i międzynarodowych katalogów biznesowych. Widoczność na platformach takich jak Yelp i Urbanspoon może zdziałać cuda.
 • Stwórz obecność na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram i innych. Pamiętaj, aby aktualizować swoje dane kontaktowe i pracować nad zaangażowaniem.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top