skip to Main Content

Czym zajmuje się konsultant seo?

Konsultant seo

Prowadzenie firmy we współczesnych czasach jest dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Nie wystarczy jedynie prowadzić swojej strony internetowej, dodać parę produktów czy też prowadzić bez żadnej wiedzy bloga, który nie będzie dobrze zoptymalizowany pod kątem treści. Ogromna konkurencja w sieci sprawia, że trzeba podjąć odpowiednie środki, które pozwolą na dotarcie do potencjalnych klientów. Zawierają się one w marketingu internetowym, aczkolwiek, aby je wdrożyć, niezbędna jest wiedza, jak i doświadczenie. Pozycjonowanie stron jest najlepszym sposobem na budowanie świadomości marki wśród lokalnej społeczności, jak i dotarcia do klientów. Z tego względu, nie warto samodzielnie starać się pozycjonować stronę. Specjalista seo okaże się lepszym rozwiązaniem. Skorzystanie z konsultacji seo da nam pożądane efekty i pomoże skutecznie walczyć z konkurencją. Dlaczego warto podjąć się takiej współpracy i na czym polega pozycjonowanie stron internetowych przy pomocy konsultacji seo?

Konsultant SEO, czyli pomoc przy pozycjonowaniu strony internetowej

Konsultant SEO jest to osoba, która ma ogromną wiedzę z zakresu tego, w jaki sposób dobrze zoptymalizować stronę internetową, przez co może ona uzyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Branża SEO nie jest wcale łatwa, a więc osoba nieposiadająca odpowiedniej wiedzy na temat branży seo, nie jest w stanie skutecznie opracować strategię i prowadzić kampanie firmy. Niezbędne jest więc posiadania wiedzy w zakresie marketingu internetowego i doświadczenie. Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google wymaga również umiejętności przewidywania trendów w branży i systematyczności. Samodzielnie pozycjonowanie stron i sklepów internetowych nie jest więc dobrą opcją i nie da wcale zamierzonych efektów. Niekiedy może ono nawet doprowadzić do nałożenia przez Google kar. Google jest w stanie ukarać niewłaściwe działania między innymi nałożeniem bana na domenę czy specjalnego filtra. Strona wówczas nie będzie w ogóle widoczna w wyszukiwarce Google czy też zyska jeszcze niższą pozycję. Zwiększenie ruchu na niej i odzyskanie utraconej pozycji może okazać się bardzo trudne. Z tego względu dobrze, jeśli kampanie będą prowadzone przez specjalistę, a pozycjonowaniem strony zajmie się konsultant SEO. Dokona on analizy i dobierze odpowiednią strategię, a jego działania dadzą znakomite efekty.

Czym zajmuje się konsultant SEO?

Specjalista SEO musi przede wszystkim czuć się swobodnie w kontaktach z klientem. Uzyskuje on nowych klientów, ale także współpracuje na stałe z firmami. Specjalista SEO musi potrafić organizować, planować i doradzać, gdyż tym głównie zajmuje się w swojej pracy. Wśród jego obowiązków można wymienić:

Analizowanie aktualnego stanu witryny i wyłapywanie oraz raportowanie wszelkich błędów

Specjalista seo musi na początku sprawdzić, jak dobrze strona jest widoczna w wyszukiwarce Google, ale także jej wydajność i szybkość ładowania. Istotna jest także weryfikacja zewnętrznych aspektów (social media, linkowanie w innych witrynach, opinie). W sytuacji, kiedy zauważy jakieś błędy, które negatywnie działają na pozycję strony w Google, wówczas musi je przeanalizować i znaleźć rozwiązanie problemów.

Analizowanie słów oraz fraz kluczowych

Słowa kluczowe są to wyrażenia, które są najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę przez użytkowników chcących odnaleźć interesującą treść, usługę czy produkt. Jest o niezwykle istotna część pracy konsultanta SEO. Odpowiednie wybranie słów kluczowych wpłynie na zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania Google.

Kontrolowanie oraz obserwowanie konkurencyjnych stron

Specjalista SEO zajmuje się również kontrolą konkurencji swojego klienta. Zbiera on więc wszelkie informacje, które okażą się pomocne w wypozycjonowaniu witryny. Poznaje on wykorzystywaną przez konkurencję strategię.

Planowanie działań oraz strategii SEO dla firmy

Aby móc prowadzić skuteczne konsultacje z branży SEO niezmiernie ważne są umiejętności komunikacyjne. Konsultant musi zdobyć zaufanie swojego klienta i dobrać odpowiednią strategię dla danej firmy i jej branży, jaką się zajmuje. Nie ma więc uniwersalnego rozwiązania, a każdy problem potrzebuje zupełnie indywidualnych działań.

Omówienie celów biznesowych klienta

Kiedy już zostanie wykonana analiza danej witryny, konsultant musi omówić cele biznesowe klienta. Powinien poznać oczekiwania klienta, czyli tego, jakie efekty ma dać pozycjonowanie. W tym momencie specjalista może także poinformować swojego klienta zauważonych błędach i ich sposobach pozbycia się.

Konsultacje SEO-dla kogo?

Tego rodzaju konsultacje przydają się zwłaszcza wszystkim osobom, które chcą odnaleźć przyczynę niskiego wskaźnika konwersji w sklepie internetowym. Przydaje się również w sytuacji, gdy chcemy dobrać listę odpowiednich słów kluczowych dla strony albo kiedy chcemy wprowadzić na rynek nowy produkt czy usługę, ale nie wiemy jak stać się widocznym w organicu. W tych wszystkich przypadkach dobrym wyborem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty. Konsulting SEO jest także propozycją dla osób, które zastanawiają się nad zmianą agencji SEO obsługującej ich sklep czy stronę. Ponadto, okazuje się to dobry pomysł również w celu zweryfikowania skuteczności działań firmy SEO, z którą się współpracuje. Konsultacja SEO jest znakomitym sposobem na sprawdzenie tego, czy podejmowane dotychczas działania w ramach pozycjonowania firmy są dobre, czy jednak niezbędne są pewne zmiany.

Konsultant SEO- jakie narzędzia stosuje?

Dobry konsultant SEO za pomocą pewnych narzędzi jest w stanie zwiększyć odwiedziny strony i zamówienia. Sięga on po takie narzędzia jak:

Content marketing

Nieraz dzieje się tak, iż na pierwszy rzut oka strona i jej treść wydaje się ciekawa, opisy i treści są odpowiednio napisane, aczkolwiek odwiedzających witrynę jest w dalszym ciągu mało. Wyszukiwarka Google indeksuje witryny, które mają wartościowe treści, ale muszą być ona tak stworzone, aby były interesujące dla czytelnika, ale także fachowca. Strona musi być regularnie optymalizowana, a stworzenie wartościowych treści nie jest wcale takie proste. Odpowiedni tekst zawiera cenne informacje, daje także większą szansę podlinkowania jej na innych witrynach. W ten sposób mechanizm wyszukiwarki uznaje treść za atrakcyjne, ponadto przyznaje dodatkowe punkty w rankingu. Konsultant SEO znacząco polepsza warstwę tekstową, dzięki czemu jest ona interesująca i zawiera słowa kluczowe.

Audyt techniczny

Chcąc uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarce Google, niezmiernie ważne są nie tylko dobre teksty, ale również właściwa zoptymalizowana strona oraz dopasowanie jej do prawidłowego wyświetlania się w witrynach mobilnych. Ponadto, prawidłowa struktura serwisu i właściwe zastosowanie linków wewnętrznych jest także sposobem na polepszenie pozycji. Konsultant SEO sięgając po pewne oprogramowania i korzystając ze swojego dużego doświadczenia, może określić to, jak zindeksowana jest strona firmowa w Google i jakie informacje uzyskał o niej robot internetowy. Program ten jest niezwykle ważnym, ponieważ odwiedza dane podstrony, wykorzystując linkowanie wewnętrzne oraz indeksuje je. Analiza jego działań pomaga w odnalezieniu wszelkich mocnych i słabych elementy strony firmowej, po czym ulepszyć je czy też się ich pozbyć. Taka wiedza pomaga zoptymalizować architekturę witryny i uzyskać lepszą pozycję w wyszukiwarce Google.

Linkbuilding

Mówiąc prosto, linki są to elementy strony, których kliknięcie przenosi nas do innej witryny zewnętrznej albo do wewnętrznej podstrony serwisu. Link może także prowadzić użytkownika do innych elementów jak dokument, obrazek, film. Różne czynniki mają również wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce Google, taki wpływ ma między innymi ilość linków prowadzących do strony i znajdujących się w serwisach zewnętrznych. Ważny jest również Page Rank. Witryny, do których prowadzi wiele różnych odsyłaczy, mają wysoki PR, ale także linki ze stron z dużym PR mają większy wpływ na tę wartość dla stron podlinkowanych. Z tego względu istotne jest, skąd prowadzą odnośniki do pozycjonowanego serwisu. Dobry specjalista od SEO może korzystać z wielu różnych narzędzi, za ich pomocą pozycjonowana strona może uzyskać wysoką wartość PR. Nie chodzi jedynie o umieszczenie hiperłączy w katalogach stron, ale także publikowanie komentarzy na forach czy blogach zawierających link po pozycjonowanej witryny. Jest to tak zwany marketing szeptany.

Pozycjonowanie lokalne

Istotnym słowem kluczowym dla wyszukiwarki jest przede wszystkim lokalizacja. Duża grupa osób podczas wpisywania szukanej frazy w okienko Google umieszcza także miasto, w którym usługa czy też zakup produktu, ma zostać zrealizowany. Właśnie z tego względu trzeba pamiętać o właściwe wypromowaniu swojej strony na szczeblu lokalnym, ponieważ wyszukiwarka ukaże wyniki dostosowane do obszaru zainteresowań klienta. A więc prowadząc firmę stacjonarną w Krakowie, nie pozyskamy klienta z Tokio, pomimo tego, iż właśnie nasza strona wyświetlała się jako pierwsza. Odpowiednie wypozycjonowanie serwisu znajdującego się np. w Krakowie pozwoli na dotarcie do wszystkich klientów z Małopolski, gdyż to oni będą stanowić docelowy target. Pozycjonowanie lokalne w Krakowie wymaga wykorzystania trochę odmiennej strategii przez konsultanta SE, aczkolwiek rezultat okaże się warty wydanych na promocję funduszy.

Czy warto skorzystać z konsultacji SEO?

Konsultacje SEO na pewno mogą wpłynąć na poprawienie świadomości dotyczącej naszego biznesu. Pozycjonowaniem naszej witryny może zająć się freelancer, jak i duża agencja seo. Od nas zależy, na którą z usług się zdecydujemy. Konsultacje SEO pozwolą na uzyskanie dobrej pozycji w wyszukiwarce Google, dzięki nim zoptymalizujemy stronę i pozbędziemy się z niej wszelkich błędów. Dotrzemy do większej grupy potencjalnych klientów i zwiększymy swoje zyski. A więc takie usługi pomimo swojej ceny, są z pewnością dobrym rozwiązaniem, aby móc rozwijać biznes. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług agencji seo, musimy liczyć się z tym, iż będziemy musieli podpisać umowę długoterminową, natomiast proces pozycjonowania albo optymalizacji strony internetowej bazuje na jednym schemacie. Freelancer działa w inny sposób i podchodzi do swoich klientów w bardziej indywidualny sposób. Dokładnie zapoznaje się z konkurencją swojego klienta i jej strategią, przez co jego praca jest bardziej czasochłonna.

Jak długo trwa pozycjonowanie strony internetowej?

Nie można jasno określić, ile będzie trwało pozycjonowanie danej strony internetowej i kiedy będzie można zauważyć już pierwsze jego rezultaty. Pozycjonowanie lokalne zajmuje oczywiście mniej czasu niż pozycjonowanie szerokie. Jednakże obie te działania powiązane są z SEO i potrzebują czasu oraz systematycznie podejmowanych kroków, żeby podnieść pozycję strony w wyszukiwarce Google. Ważna jest między innymi branża, w jakiej funkcjonuje firma czy sklep internetowy. Im większa jest konkurencja w danej branży, tym oczywiście więcej czasu jest potrzebnego, żeby pozycjonowanie dało zamierzone rezultaty. Należy również wiedzieć, iż konkurencja zwiększa się z dnia na dzień. Nowi konkurencji są w stanie znacząco namieszać na rynku, a więc trzeba cały czas obserwować branżę i wprowadzać na czas pewne zmiany, aby cały czas wyprzedzać swoją konkurencję. Na pozycjonowanie oraz czas do widocznych rezultatów wpływa też konkurencyjność fraz, lokalizacja, działania konkurencji. Ważny jest również stan techniczny strony internetowej, niekiedy konieczna będzie optymalizacja treści czy linków na stronie.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych?

Na koszt pozycjonowania strony internetowej wpływa wiele różnych czynników. Można do nich zaliczyć przede wszystkim konkurencyjność danej branży, jak i zakres działań, jakie trzeba dokonać. Co ważne, duże agencje mają określony model pracy i wszystkie swoje działania realizują w ramach jednego schematu. Specjalista od SEO musi jednak podejść do swojego klienta indywidualnie, gdyż każda firma i jej charakter będzie wymagał wdrożenia innych środków. Cena jest więc ustalana indywidualnie w zależności od poświęconego przez specjalistę czasu i wdrożonych rozwiązań.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top