skip to Main Content

Jakie funkcje ma Semstorm?

Aby prowadzić skuteczne działania SEO, nie można spoczywać na bieżących rezultatach. Niezmiernie ważne jest to, aby szacować efektywność naszej pracy, ale także zadbać o rutynowe kontrole tego, co faktycznie robimy w ramach pozycjonowania strony www. Nie wystarczy sprawdzić samych wyników wyszukiwania. Aby uzyskać jak najlepsze SERP-y, dobrze jest wykorzystać do tego dodatkowe narzędzia służące do analizy ruchu. Takim przydatnym narzędziem jest między innymi Semstorm.

Semstorm– czym dokładnie jest?

Semstor opiera zasadę swojego działania na tym, aby zagwarantować webmasterom narzędzie umożliwiające monitoring oraz budowanie szeroko pojętych działań, obejmujących SEM/SEO i e-marketing. Warto przyjrzeć się funkcjom Semstorm, które są najczęściej używane przez jego użytkowników. Jest to zwłaszcza monitorowanie fraz kluczowych oraz ich analizowanie, a także odpowiedni wybór. Bardzo przydatną opcją Semstorm jest to, że możliwa jest analiza wyników własnych, jak i analiza konkurencji. Narzędzia semstorm są jednak najbardziej cenione ze względu na możliwość badania widoczności strony www. Semstorm jest to wszechstronne rozwiązanie, dzięki któremu uzyskamy cenne informacje, które są niezbędne do zrozumienia tego, jakie kroki są konieczne do podjęcia dla naszej strony www, aby miała wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google, czy też w innych wyszukiwarkach. Semstorm pozwala na analizę słów kluczowych, monitorowanie pozycji strony, monitoring pozycji fraz, analizę słów kluczowych czy szczególne porównanie z konkurencją. Semstorm pozwala na podniesienie skuteczności wszelkich działań prowadzonych w zakresie marketingu internetowego.

Panel główny narzędzia Semstorm

Panel główny Semstorm dzieli się na sześć funkcji.

Słowa kluczowe

Funkcja ta pozwala nam na uzyskanie informacje dotyczącej tego, czego oczekują nasi klienci. Uzyskamy również podpowiedzi z różnych źródeł i uzyskamy aktualne dane w czasie rzeczywistym.

Zawartość

Treść może być pisana bezpośrednio w edytorze Semstorm. Poprzez sugestie słów kluczowych oraz sprawdzanie błędów, nasze artykuły zyskają lepszą jakość. Mamy również możliwość sprawdzania najlepszych treści konkurencji.

Analiza stron

Sprawdzimy widoczność stron internetowych konkurencji. Porównamy nawet do 5 stron w tym samym czasie, przeanalizujemy najlepsze sekcje oraz artykuły na konkurencyjnej witryny.

Audyty

Wykonamy innowacyjne audyty za pomocą technologii Google Lighthouse.

Monitoring pozycji

Pozwala na monitorowanie biznesu na poziomie lokalnym, krajowym oraz światowym. Uzyskamy precyzyjne wyniki desktop oraz mobile. Wygenerujemy raporty, które pomogą nam wychwycić wszelkie błędy witryny.

Analiza konkurencji

Dzięki Semstorm możemy szybko znaleźć konkurencję i zapoznać się z jej najlepszymi treściami, czy też sprawdzać jej aktualne postępy.

Przydatne funkcje Semstorm

Monitoring pozycji

Monitoring Semstorm daje możliwość sprawdzenia pozycji monitorowanych słów kluczowych, jak i domen, które dodaliśmy do tego narzędzia, czy też porównania pozycji słów kluczowych konkurencji w określonych przez nas lokalizacjach dla wybranego okresu. Semstorm ukaże nam zestawienie, przez co będziemy mogli przeanalizować zmiany pozycji dla 5 domen w tym samym czasie wraz z monitorowaną domeną. Co ważne, frazy da się monitorować dla urządzeń desktopowych, jak i mobilnych. Znaczą zaletą opcji, jest także kolumna ze średnią liczbą wyszukiwać fraz kluczowych w konkretnym miesiącu, czego w standardowych monitoringach pozycji raczej się nie spotyka. Niestandardową opcją monitoringu pozycji jest też śledzenie fluktuakcji w serpach dla Top30 największych konkurencyjnych witryn. Poprzez wybranie dowolnego okresu możemy dowiedzieć się, jak zmieniały się pozycje na dwóch pierwszych stronach wyników wyszukiwania. Jest to niezwykle pomocne w trakcie planowania strategii SEO pod dane słowa kluczowe.

Słowa kluczowe oraz ruch

Kiedy wejdziemy w moduł „Analiza stron” po czym wybierzemy zakładkę „Słowa kluczowe i ruch” będziemy wówczas mogli sprawdzić liczbę słów kluczowych, na jakie dany serwis jest widoczny w wynikach wyszukiwania Google. Dane na wykresie ukazywane są w 2 zakresach Top50 oraz Top10. Wyniki na wykresie są aktualizowane z początkiem każdego miesiąca, za miesiąc poprzedni. Dane ukazane z prawej strony obok wykresu są natomiast aktualizowane codziennie. Analizując wybraną stronę internetową w środku miesiąca, biorąc pod uwagę dane ukazane na wykresie i w tabeli, możemy ocenić czy jest to trend wzrostowy, czy spadkowy, jeśli chodzi o ilość słów kluczowych. Ruch przedstawiamy w Semstorm to estymacja, która obejmuje wyszukiwania i trendy słów kluczowych, ich pozycję czy charakterystykę wyników dla danej frazy. Funkcja ta służy przede wszystkim do wykonania porównania skuteczności naszych działań, do kroków podejmowanych przez konkurencję.

Widoczność SEO

Informacje przedstawione w zakładce „Słowa kluczowe i ruch” mają pewną wadę, gdyż nie są one ważne. A więc są to często informacje bardzo ogólne i zawierające frazy kluczowe niepowiązane w silnym stopniu z naszą branżą. Z tego względu mogą one nie ukazywać pełnych danych biznesowych analizowanej strony. Właśnie dlatego Semstorm opracował dodatkowy wykres „Seo-widoczność”, w nim dane są ważone, a więc bardziej wartościowe. Podczas porównywania dwóch stron możemy dokonać realnej oceny, która z nich ma lepsze frazy kluczowe. Oprócz tego, narzędzie to reaguje na filtry. Na większych stronach możemy też sprawdzić, na jaką wybraną pulę słów kluczowych witryna jest widoczna w wyszukiwarce Google.

Porównanie z konkurencją

Słowa kluczowe, widoczność analizowanej strony oraz ruch można porównać z co najwyżej 4 dowolnymi konkurentami. Co ważne, dane na wykresie da się filtrować i zostawić jedynie te najpotrzebniejsze w aktualnym momencie.

SEO słowa kluczowe

Semstorm udostępnia także funkcję „SEO słowa kluczowe”. Za jej pomocą dokonuje się prostej analizy, na jakie słowa kluczowe witryna jest widoczna w sieci, jakie pozycje w wyszukiwarce zajmuje, przybliżonej wartości spodziewanego ruchu pod konkretnym słowem kluczowym, miesięcznej liczby wyszukiwań i konkurencyjności w wynikach organicznych. Wszelkie wyszukane frazy można filtrować (według zawartości danego słowa, pozycji konkurencyjności czy liczby wyszukiwań). Dane można również dowolnie eksportować, zarówno wszystkie zgromadzane informacje, jak i tylko te wybrane. Przydatną opcją jest eksport w 3 dostępnych trybach:

Propozycje słów kluczowych- content

Opcja ta przygotowuje zestaw fraz kluczowych, które odpowiadają najbardziej słowom, które warto zastosować przy tworzeniu treści.

Propozycje słów kluczowych-video

Funkcja ta ukazuje nam najlepiej dopasowane słowa dla filmów.

Propozycje słów kluczowych-produkty ecommerce

Po wybraniu tej opcji narzędzie Semstorm wybierze najbardziej odpowiednie frazy dla danych produktów.

SEO konkurenci

Kolejną przydatną funkcją w narzędziu Sestorm jest „SEO konkurenci”. Pozwala ona na porównanie analizowanej strony z najlepiej odpowiadającymi jej tematycznie, biorąc pod uwagę słowa kluczowe konkurentami. Narzędzie wybiera najlepiej zbliżone tematycznie witryny pod względem tych samych słów kluczowych, po czym przedstawia je na wykresie. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, w którym miejscu teraz znajduje się analizowana strona i w jaki sposób wypada na tle konkurencji. Na wykresie istnieje możliwość ukrycia wybranych domen i filtracji wyników. Narzędzie oferuje także inny widok z konkurencji w formie tabeli.

SEO strony

Opcja „SEO strony” oferuje nam sprawdzenie tego, które URL-e w witrynie przyciągają największy ruch i po ile oraz na jakie słowa kluczowe ukazują się one w serpach. Funkcja ta jest wsparciem zwłaszcza podczas analizy konkurencji, gdyż możemy w łatwy sposób zobaczyć, w jaki sposób ona działa, po czym dokonać modyfikacji w naszej witrynie.

Generator tematów

Kolejna przydatna funkcja w Semstorm to tak zwany „Generator tematów”. Przydaje się ona zwłaszcza osobom pracującym z treściami, tworzącym opisy czy też artykuły na strony i sklepy internetowa. Generator tematów pozwala na stworzenie już gotowych tematów na bloga, po czym wybranie tych najbardziej nas interesujących. Co ważne, liczba wyszukiwać w generatorze tematów jest cały czas aktualna. Trendy można zmieniać w filtrach, a także wybierać miesiące, dla których mają być ukazywane dane. Generator tematów w nowej wersji ma pozwalać na wyszukiwanie tematów dla wielu słów kluczowych w tym samym czasie, w dowolnym języku i kraju.

Synonimy

Następna funkcja Semstorm „Synonimy”, za pomocą której bez trudu znajdziemy wyrazy bliskoznaczne, które również przydadzą się do przygotowania treści albo szukania nowych fraz kluczowych do kampanii SEO. Wyniki da się filtrować po danym słowie kluczowym albo trendzie miesięcznym.

Audyt contentu

Jedna z bardzo przydatnych funkcji, audyt content pozwala na sprawdzenie zagęszczenia danego słowa kluczowego na określonych podstronach analizowanej strony. A więc wpisując dane słowo i zaznaczając opcję „Synonimy” narzędzie ukaże wszelkie treści z danych adresów URL podanych do analizy, po czym przeanalizuje je pod kątem pojawienia się danej frazy kluczowej wraz z jej synonimami. Dane ukazywane są na pewne sekcje „Słowa kluczowe” (Tytuł, Opis, Hx) i Treść (Słowa unikalne, Liczba słów, Liczba liter).

W jaki sposób wykorzystać Semstorm?

Poprzez wykorzystanie narzędzia Semstorm mamy możliwość monitorowania oraz udoskonalania wszelkich podejmowanych działań SEM. Narzędzie to w sposób kompleksowy wspiera marketing w wyszukiwarkach. Poprzez dokonanie analizy informacji udostępnianych przez system dowiemy się tego, na jakie słowa kluczowe widoczne jest nasza strona. W ten sposób łatwiej na będzie również naprawić ewentualne błędy w działaniach SEO, reagować na zmiany, a także docierać do kolejnych klientów. Semstorm bardzo dokładnie analizuje słowa kluczowe, jest więc w stanie dać nam przydane podpowiedzi, dotyczące tego, jakie frazy są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników. Przydatne słowa kluczowe będziemy mogli wykorzystać w naszej kampanii marketingowej, w opisach produktów, reklamach kontekstowych czy w treści artykułów witryny.

Pomoże w tym baza słów Semstorm, kiedy to po wpisaniu przez nas interesującej frazy, dowiemy się, czego szukają użytkownicy w powiązaniu z daną frazą. Narzędzie to pozwala też na analizę konkurencji. Jak widać, możliwości daje wiele i pozwala na skuteczniejszą pracę w kampanii marketingowej. Zapoznanie się z działaniami głównych konkurentów na rynku i w wyszukiwarce pozwala na zmianę własnych działań, aby dały lepsze rezultaty. Określenia fraz, na jakie nasza strona nie występuje, jest wsparciem w drążeniu zmian służących do poprawienia jej widoczności w Internecie. To jednak nie jedynie możliwości, jakie daje nam platforma Semstorm, jeśli chodzi o działania SEM, gdyż jest ich o wiele więcej.

Semstorm– jakie korzyści niesie ze sobą?

Dokładna kontrola kosztów

To my decydujemy o budżecie na kampanie PPC i wyborze skutecznych słów kluczowych.

Precyzyjne targetowanie

Sestorm pozwala na uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania i zastosowanie danych słów kluczowych i pozostałych komponentów. W ten sposób na naszą stronę trafią bez problemu zainteresowani nią użytkownicy. Narzędzie nastawione jest na słowa czy frazy wpisywane przez użytkowania wyszukiwarki.

Wzrost liczby odwiedzin i zysków z prowadzonej witryny

Wyższa konwersja przekłada się zazwyczaj na wzrost sprzedaży, a więc lepsze wyniki finansowe.

Szybkie efekty

Kampanie linków sponsorowanych pozwalają na uzyskanie zadowalających rezultatów w dosyć krótkim czasie, poprzez dobranie właściwej strategii i sterowanie czynnościami marketingowymi (udoskonalanie i zmiana działań, monitoring i szybka reakcja).

Szeroki zakres działań

Semstorm to narzędzie wszechstronne, dające wiele możliwości.

Dodatkowe narzędzia w systemie SEMSTORM

Semstorm w dalszym ciągu intensywnie się rozwija, dając swoim użytkownikom coraz więcej przydatnych funkcji. Narzędzi dodatkowych jest więc coraz więcej do naszej dyspozycji, a można do nich zaliczyć: parametry słów kluczowych, parametry domen, baza słów. W wersji beta działa także ranking dzienny oraz technologia.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top