skip to Main Content

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

Wraz z bardzo dynamicznym rozwojem branży e-commerce i handlu w internecie rośnie również zapotrzebowanie na pozycjonowanie sklepu internetowego. Organiczne wyniki wyszukiwania w Google wciąż są jednym z najlepszych kanałów na zdobycie nowych klientów. Musimy jednak podkreślić, że wciąż większość firm woli inwestować swój budżet w inne formy promocji. W dłuższej perspektywie pozycjonowanie sklepu internetowego i optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek zapewnia jednak największy wzrost ruchu na stronie. Czym zatem jest pozycjonowanie sklepu i ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego? Jaka jest cena pozycjonowania sklepu internetowego?

Czym właściwie jest pozycjonowanie sklepów internetowych?

Zanim przejdziemy do poszczególnych komponentów i faktycznego wdrożenia strategii pozycjonowania sklepu internetowego, ważne jest wcześniejsze wyjaśnienie kilku podstawowych pojęć. Pozycjonowanie sklepów internetowych to skomplikowany proces, który obejmuje szereg czynności mających na celu poprawę pozycji strony (w tym przypadku sklepu internetowego) w wynikach wyszukiwania dla określonych słów kluczowych. Pozycjonowanie jest bezpośrednio związane z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek, czyli SEO (Search Engine Optimization). Optymalizacja obejmuje działania na stronie (SEO on-page) i poza nią (SEO off-page). Jaki ma to wpływ na koszty pozycjonowania?

Dlaczego pozycjonowanie sklepów internetowych jest ważne?

Pozycjonowanie sklepów internetowych jest jedną z najskuteczniejszych form promocji e-commerce w internecie. Jeśli chcemy sprzedawać w internecie, to również tam musimy zrobić wszystko, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Dzięki optymalizacji strony i pozycjonowaniu sklepu internetowego można szybko poprawić jakość treści na stronie oraz podnieść jej pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu z czasem zwiększy się liczba internautów odwiedzających stronę sklepu, co z pewnością zwiększy również sprzedaż i pomoże wypromować markę firmy. Wielu przedsiębiorców i sprzedawców w internecie początkowo unika SEO, ponieważ efektów, w przeciwieństwie do reklam, nie można zauważyć od razu – efekty pozycjonowania zazwyczaj są widoczne tylko po kilku miesiącach.

Koszt pozycjonowania stron internetowych – dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie sklepu?

Ile kosztuje pozycjonowanie? Trzeba jednak pamiętać, że opieranie całego ruchu na kampaniach reklamowych jest bardzo ryzykowne. Aby zbudować duży i odnoszący sukcesy sklep internetowy, nie można zapomnieć o SEO i pozycjonowaniu. Na dłuższą metę optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na uzyskanie wysokiej jakości ruchu w większości witryn. Praca i koszty, które początkowo zostały włożone w stronę internetową, zwrócą się później z wielokrotnym zyskiem. Ruch na stronie dzięki pozycjonowaniu sklepu, bez względu na cenę pozycjonowania, znacznie poprawi zasięgi i liczbę klientów.

Jak długo trwa pozycjonowanie w e-commerce?

Niestety nie ma ogólnej odpowiedzi na pytanie, ile trwa pozycjonowanie sklepu internetowego. W zależności od środowiska rynkowego, konkurencji, sprzedawanych towarów, słów kluczowych oraz historii strony efekty pozycjonowania mogą pojawić się już po kilku tygodniach lub dopiero po kilku miesiącach. W dłuższej perspektywie działania pozycjonujące prowadzą jednak do znaczącej poprawy pozycji sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu inwestycja w tę usługę zawsze się opłaca. W najgorszym wypadku zyski ze sprzedaży w internecie pojawią się np. po kilku miesiącach.

Mimo że nie da się dokładnie przewidzieć, ile czasu zajmie pozycjonowanie strony internetowej, to zazwyczaj przyjmuje się, że sklep internetowy z mało popularnymi frazami może pojawić się w czołówce wyników wyszukiwania już po ok. 3-4 miesiącach. W przypadku średnio popularnych fraz czas oczekiwania na rezultaty przy dobrze zaplanowanych działaniach wynosi ok. 3-9 miesięcy, natomiast przy pozycjonowaniu sklepu internetowego dla bardzo popularnych fraz zazwyczaj bardzo dobre rezultaty będą dostępne dopiero po okresie ok. roku.

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

Niestety to kolejne pytanie, które zależy od wielu czynników i nie można na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Nie można też podać ogólnej odpowiedzi na temat ceny pozycjonowania tak samo jak w przypadku budowy domu. Nie ma czegoś takiego jak stały cennik pozycjonowania stron. Ostatecznie cena pozycjonowania stron zależy w dużej mierze od tego, jakie cele stoją przed specjalistami od pozycjonowania i dlaczego tak naprawdę przeprowadza się działania pozycjonujące. Co ważne, sama lista działań, które trzeba wprowadzić w celu poprawienia pozycji sklepu internetowego, nie jest wystarczająca do określenia kosztu realizacji usługi.

Jeśli masz sklep internetowy działający w dość niszowej branży i nie posiadasz bardzo szerokiego asortymentu oraz zmagasz się z niewielką grupą konkurentów, to pozycjonowanie strony twojego sklepu prawdopodobnie nie będzie wiązać się z dużym obciążeniem finansowym. Tanie pozycjonowanie raczej nie jest możliwe. Jednak znacznie bardziej kosztowne i wymagające jest stworzenie pozycji sklepów internetowych, które działają w większych niszach. Duża liczba konkurentów i wiele słów kluczowych sprawiają, że pozycjonowanie trwa dłużej i jest droższe. Koszt pozycjonowania sklepu to złożone zagadnienie, na ceny pozycjonowania wpływa wiele czynników. Gotowy cennik pozycjonowania nie istnieje. Konkretna cena pozycjonowania strony zależy od indywidualnego przypadku klienta i jest podawana każdemu z osobna. Cenę pozycjonowania najlepiej, żeby oszacował specjalista w tej branży.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych i co składa się na koszty?

Na koszt pozycjonowania sklepu internetowego wpływa wiele czynników. Nie ma czegoś takiego jak pozycjonowanie stron cennik. Zazwyczaj największa część wydatków idzie na przygotowanie contentu wysokiej jakości – artykułów, materiałów graficznych i ewentualnie video. Na cennik pozycjonowania wpływa dużo czynników. Duże koszty wiążą się z optymalizacją struktury strony internetowej – zazwyczaj godzina pracy specjalisty od SEO kosztuje ponad 100 złotych netto. Z pewnymi wydatkami wiążę się też link building, czyli proces budowania profilu linków.

Konieczność pozycjonowania strony

Niektóre agencje SEO oferują specjalne pakiety, które określają liczbę słów kluczowych i zakres pozycjonowania, jednak w wielu przypadkach konieczne jest indywidualne wycenienie konkretnego zlecenia. Warto jednak zainwestować w wysiłek osiągnięcia wysokich pozycji strony sklepu tak aby była ona wyświetlana w wyszukiwarce google jak najwyżej. Pozwoli to na zwiększenie osób odwiedzających stronę. Koszt pozycjonowania sklepu wydaje się duży lecz jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja się zwróci. Jest mnóstwo stron internetowych więc zachodzi potrzeba wyróżnienia się na tle innych. Koszt pozycjonowania sklepu internetowego to przeszkoda jaką trzeba pokonać by cieszyć się dużym ruchem klientów na stronie. Zainwestuj i zapłać cenę pozycjonowania a zobaczysz efekty. Nie szukaj łatwiejszych rozwiązań, tanie pozycjonowanie nie jest możliwe.

Jak wygląda pozycjonowanie stron i sklepów internetowych?

Na pierwszy rzut oka pozycjonowanie sklepu internetowego jest bardzo podobne do pozycjonowania każdej innej strony internetowej. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, które sprawiają, że do pozycjonowania sklepu internetowego trzeba wykorzystać nieco zmodyfikowaną strategię. Pierwszym błędem SEO, który niestety popełnia wielu przedsiębiorców internetowych, jest wybieranie niewłaściwych priorytetów. Zamiast zaczynać od obszernego researchu słów kluczowych dla planowanego sklepu, wiele osób najpierw tworzy witrynę i dopiero później planuje optymalizację SEO i pozycjonowanie.

Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniej platformy, na której będzie stworzony sklep internetowy (jeżeli strona nie jest pisana przez web developera). Na szczęście, jeśli zadba się o podstawy, to pozycjonowanie sklepu internetowego wcale nie musi być trudniejsze niż praca nad poprawą pozycji innych stron.

Pozycjonowanie sklepu internetowego – SEO on-page i SEO off-page

Pozycjonowanie sklepu zazwyczaj zaczyna się od audytu SEO i doboru słów kluczowych. Następnie przechodzi się do fazy realizacji, czyli optymalizacji strony internetowej według wytycznych wyszukiwarek internetowych. Działania te można podzielić na optymalizację SEO on-page i SEO off-page.

Do pierwszej grupy można zaliczyć takie działania jak m.in. optymalizacja meta tagów, umieszczenie słów kluczowych w nagłówkach H1-H2, zmniejszenie rozmiarów zdjęć, przyśpieszenie działania strony, poprawienie User Experiance i kodu strony, a także regularna publikacja contentu najwyższej jakości. Drugą stroną optymalizacji SEO jest optymalizacja SEO off-page, czyli poza stroną internetową. Ten etap obejmuje przede wszystkim link building, czyli budowanie profilu linków z rzetelnych strony internetowej, działania w mediach społecznościowych, aktywność na różnych forach zewnętrznych oraz udzielanie się w innych miejscach w internecie (jak np. blogi zewnętrzne).

Ocena pozycjonowania sklepu internetowego

Pozycjonowanie stron to długotrwały proces. Po dokonaniu zmian na stronie i publikacji treści trzeba poczekać pewien okres, aby móc ocenić skuteczność podjętych działań. Zazwyczaj pierwsze zmiany (jeśli strona sklepu internetowego nie jest nowa) są widoczne już po kilku tygodniach, jednak naprawdę spektakularnych efektów można oczekiwać dopiero po kilku miesiącach.

Efekty pozycjonowania sklepu internetowego

Musisz poczekać i zaobserwować na spokojnie ile osób odwiedzających przybyło w liczniku wyświetleń twojej strony internetowej. Wtedy będziesz mógł ocenić czy wysiłek pozycjonowania stron nie poszedł na marne. Ruch na stronie pokaże jakie są efekty. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kosztach ponoszonych w pozycjonowanie stron internetowych i możliwościach pozycjonowania Twojego sklepu internetowego, nie czekaj i skontaktuj się z nami już teraz! Otrzymasz profesjonalną pomoc, przygotujemy dla ciebie cennik pozycjonowania sklepu na podstawie twojej sytuacji. poznasz dokładnie co ile kosztuje, podamy przykładowe ceny .

Pozycjonowanie stron pozwoli na to by Twoje strony znalazły się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google. Zwiększy to liczbę potencjalnych klientów odwiedzających sklep internetowy. Warto zainwestować czas i pieniądze w pozycjonowanie stron. Ten koszt pozycjonowania strony na pewno się zwróci w postaci zysków od nowych pozyskanych w ten sposób klientów.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top