skip to Main Content

Jak pozycjonować stronę?

Jak pozycjonować stronę

Media pełnią w dzisiejszym świecie wiele ważnych funkcji. Stanowią nie tylko formę przekazu, rozrywki i nauki, ale również reklamy. Dobrze zaprojektowana i zorganizowana reklama potrafi zwiększyć ilość klientów danej firmy, a tym samym przynieść większe zyski.

Dlatego też coraz więcej osób próbuje samemu zgłębiać temat, który pozwoli na rozwój przedsiębiorstwa. Zanim jednak zaczniemy wykorzystywać artykuły i teksty na stronie jako formę reklamy, warto sprawdzić, w jaki sposób robić to poprawnie. W innym przypadku nasza praca nie przyniesie pożądanych efektów. I tutaj właśnie kłania się pozycjonowanie strony www.

Pozycjonowanie strony www i Google search console – co to jest?

Ale czym tak naprawdę jest to całe „pozycjonowanie”? Krótko mówiąc, to redagowanie strony wa taki sposób, aby zwiększyć jej widoczność w wyszukiwarce Google. Dzięki temu więcej osób odwiedza witrynę strony, co z kolei zwiększa szansę na zwiększenie zysków firmy.

Taką czynność umożliwia między innymi Google. Głównym aspektem pozycjonowania strony www jest tworzenie na niej tekstów w formie zrozumiałej dla odbiorców i poprawnej gramatycznie oraz merytorycznie przy jednoczesnym użyciu słów kluczowych, których prawdopodobieństwo wpisania przez klientów w wyszukiwarkę jest niezwykle wysokie.

W poniższym artykule…

Zastanówmy się więc, w jaki sposób możemy to robić profesjonalnie i na co zwracać uwagę, tak by nie stracić przy tym na jakości artykułów udostępnianych na stronie? W poniższym artykule omówię krótko cele pozycjonowania strony w wynikach wyszukiwania Google (SEO), a także przedstawię aspekty niezbędne do rozpoczęcia samodzielnego pozycjonowania stron internetowych oraz przedstawię wagę słów kluczowych.

Cele pozycjonowania strony, czyli temat SEO

SEO to inaczej skrót przedstawiający skuteczne pozycjonowanie strony www. Jeszcze inaczej mówiąc, jest to marketing sieciowy. Poniżej przedstawiamy cele, jakie powinna mieć optymalizacja strony.

  • bezpłatny marketing sieciowy – dzięki pozycjonowaniu strony zwiększamy bez większych nakładów pieniężnych swoje zasięgi i liczbę odbiorców, co przyczynia się do zwiększenia zysków firmy
  • od strony bardziej technicznej, celem SEO jest dostosowanie witryny do wyszukiwarki Google, która będzie wyświetlała naszą stronę główną przed konkurencją
  • możliwość umieszczenia linków przekierowujących do danych artykułów lub produktów, które zostaną potencjalnie sprzedane przyszłym klientom

Jak widać, głównym celem pozycjonowania strony internetowej w Google jest bezpłatny marketing sieciowy. I właśnie brak konieczności inwestowania w ten rodzaj reklamy, a także dostępność wiedzy w Internecie umożliwia dobrej jakości link building.

Waga słów kluczowych. Co musisz wiedzieć o słowach kluczowych?

Szukając w Internecie odpowiedzi na nasze potrzeby, praktycznie zawsze wpisujemy słowa w formie nieodmienionej. Na przykładzie ubrań; szukając konkretnego produktu używamy najczęściej takiej formy: „czarne spodnie wysoki stan tanie”. Są to właśnie słowa kluczowe, które pozwalają nam znaleźć najbardziej zbliżone strony, które odpowiadają naszym potrzebom. I tutaj pojawia się problem pozycjonowania stron.

Ciężko bowiem umieścić wszystkie słowa kluczowe z powyższego przykładu w jednym zdaniu, zachowując przy tym ciąg merytoryczny i poprawność gramatyczną. Jeśli jednak będziemy w stanie tego dokonać, nie tracąc na jakości udostępnianego tekstu, możemy mieć pewność, że to właśnie nasza strona internetowa zostanie wyświetlona jako jedna z pierwszych.

Dlaczego to takie ważne?

Warto mieć to na uwadze, ponieważ w dobie oszustw internetowych klienci zwracają uwagę na treść. Jeśli widzimy niepoprawne artykuły, w których często pojawiają się błędy gramatyczne i ortograficzne, nierzadko rezygnujemy z zakupów na danej stronie, głównie ze względu na brak zaufania do producenta.

Jak więc umieszczać słowa kluczowe na stronie?

  • przy użyciu słów kluczowych trzeba zadbać o poprawność merytoryczną i gramatyczną tekstu, który stanowi o danym produkcie
  • nie może być to spam tekstowy, który spowoduje utratę zaufania klientów, a w rezultacie zrezygnowanie z zakupów lub skorzystania z usług firmy
  • adres strony zgodny z pozycjonowaniem strony www
  • ważną część stanowi również linkowanie wewnętrzne (wstawianie linków prowadzących)- treści na stronie zawierające dobrze rozplanowane i umieszczone powoduje zwiększenie czasu spędzonego przez klienta na naszej witrynie i zwiększają użycie optymalizacji strony

Treści na stronie, merytoryka, a pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania

Dlaczego merytoryka w tekstach i artykułach jest taka ważna? Główne znaczenie ma tutaj przyciąganie świadomych odbiorców. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma dostęp do Internetu, w którym poszukuje albo rozrywki, albo odpowiedzi na swoje pytania.

I tutaj właśnie wkracza merytoryczna wartość tekstu. Jałowo napisany artykuł nie zatrzyma odbiorcy do końca tekstu, ponieważ zabraknie jego zainteresowania. Będzie miał wrażenie, że marnuje czas, a jedyne co zyskamy to zwiększenie wyświetleń na stronie (co również jest ważne, ale nie równa się pozyskaniu klienta).

Dlatego warto zadbać o poprawnie merytorycznie tekst promocyjny bądź artykuł. Zawierając w nim wartościowe treści publikowane na stronie powodujemy zwiększenie zaufania do firmy, które jest w dzisiejszych czasach bezcenne. Klient, który zamówi produkt lub usługę zgodną z tym, co przeczytał na stronie stanie się prawdopodobnie stałym bywalcem naszego sklepu.

Pozycjonowanie strony internetowej – samemu czy przez profesjonalistów?

Często, jeśli nie czujemy się pewni w danym temacie, z chęcią oddajemy zadania profesjonalistom. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej zapłacie za wykonaną pracę, co dla początkujących firm może być kosztem, na który w tym momencie nie są w stanie pozwolić. Dlatego coraz więcej ludzi znajduje sposoby na samodzielnie działanie, co nie zawsze przynosi zamierzone efekty.

Jeśli nie mamy funduszy na skorzystanie z usług profesjonalisty, warto przed rozpoczęciem tworzenia tekstów, które będą miały wpływ na pozycjonowanie stron, zapoznać się z ogólnym pojęciem copywritingu. Trzeba zwrócić uwagę na najczęściej popełniane błędy przez inne osoby, a także sposoby wykorzystywane przez początkujących copywriterów.

Nie da się bowiem zbudować potrzebnego doświadczenia w ciągu kilku dni czy miesięcy. W tracie tworzenia dobrze jest skonsultować się z osobą, która miała styczność z pozycjonowaniem stron i poprosić o ocenę swojej pracy, zanim udostępnimy dany tekst na stronie internetowej www. To jednak również zależy od punktu widzenia.

Należy również pamiętać o poprawności merytorycznej i gramatycznej i unikać zbyt wielu powtórzeń w jednym akapicie słów kluczowych. Im więcej ich nagromadzimy w danym miejscu, tym mniej odbiorców przyciągniemy. Takie powtórzenia utrudniają czytanie i przyciągają negatywne spojrzenie klientów. Zaczynają się zastanawiać, czy oglądany produkt naprawdę jest „dobrej jakości” oraz czy osoba zarządzająca stroną rzeczywiście jest godną zaufania.

Jak pozycjonować stronę e-commerce? – co musisz wiedzieć?

Pozycjonowanie strony i link building jest dzisiaj niezwykle ważnym aspektem, na który powinien zwrócić uwagę każdy twórca strony internetowej. Dzięki temu nasza strona nie tylko wyświetla się jako jedna z pierwszych w wynikach wyszukiwania Google (a to właśnie ta wyszukiwarka wiedzie prym w dobie Internetu), ale również zwiększa ilość klientów naszego sklepu. Pozycjonowanie strony www jest to więc darmowe narzędzie do bezpłatnej reklamy strony.

Przed rozpoczęciem całego projektu należy zastanowić się, czy mamy czas i umiejętności, by samemu rozpocząć poprawne pozycjonowanie strony. Jeśli możemy rozpocząć samodzielną naukę nad SEO, powinniśmy mieć przy sobie osobę, która nam pomoże w poprawkach danego tekstu.

Powinniśmy również zapoznać się z pojęciem słów kluczowych i w jaki sposób posługiwać się słowami kluczowymi oraz zastanowić się, które stanowią o produktach lub usługach, jakie oferuje prowadzona firma. Słowo kluczowe może stanowić tak naprawdę każde słowo kojarzące się z naszą firmą.

Jeśli jednak sprawia to zbyt wiele kłopotów, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty. W takiej sytuacji mamy pewność, że nasza strona pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania bez większego nakładu energii z naszej strony.

Treści na stronie powinny zawierać odpowiednią ilość słów kluczowych oraz być poprawnie merytorycznie i gramatycznie. Jest to bardzo ważne, ponieważ pomaga nam pozyskać więcej klientów, szczególnie tych bardziej świadomych. Pomaga nam to również uzyskać zaufanie od potencjalnych klientów, które dzisiaj jest niezbędne do zakupu danego produktu lub skorzystania z usługi.

Wbrew pozorom, odpowiednie pozycjonowanie stron nie jest takie trudne. Wystarczy włożyć odpowiednią ilość wysiłku, by rozpoznać napisany poprawnie tekst, który możemy później umieścić na stronie. Warto jednak skupić się na tym temacie przy tworzeniu swojej strony internetowej, ponieważ dzięki temu skutecznie zwiększymy zasięgi swojej firmy.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top