skip to Main Content

Jak zoptymalizować witrynę biznesową pod SEO za pomocą Ahrefs?

Ahrefs to potężne narzędzie internetowe dla specjalistów SEO, niezależnie od tego, czy pracują oni wewnętrznie, czy dla agencji. Jednak jego wykorzystanie wiąże się z potrzebą pozyskania dużej liczby informacji. To sprawia, że wielu nowszych użytkowników czuje się przytłoczonych. Co warto wiedzieć o tym narzędziu?

Co to jest Ahrefs i dlaczego warto go używać?

Ahrefs to narzędzie, które pomaga marketerom internetowym i specjalistom SEO dowiedzieć się, jak wygląda ich witryna w wyszukiwarkach. Zapewnia również możliwość śledzenia linków zwrotnych konkurencji i mierzenia profilu linków zwrotnych własnej witryny.

Ahrefs pozwala na śledzenie własnych postępów w wynikach wyszukiwania. Ahrefs to potężne narzędzie, które może pomóc Ci zrozumieć, jakie czynniki wpływają na Twoje rankingi w wyszukiwarkach i jak różne taktyki marketingowe wpływają na Twoją pozycję. To narzędzie idealne do zapewniania wglądu w nadchodzące trendy w branży. Pomaga analizować konkurencję, aby zapewnić przewagę strategii treści Twojej firmie. Ponadto:

  • Ahrefs pozwala na śledzenie profilu linków zwrotnych konkurencji.
  • Ahrefs to narzędzie SEO, które zapewnia dogłębne badania konkurencji firmy. Użytkownicy mogą śledzić profil linków zwrotnych swoich konkurentów, zobaczyć, ile mają linków zwrotnych, jaki jest tekst linku (anchor) dla tych linków i więcej.
  • Ahrefs oferuje szczegółowe informacje o działaniach konkurencji w zakresie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.
  • Ahrefs informuje o tym, jak szybko dane podstrony zyskują popularność. Dostępny jest indeks historyczny, który pozwala sprawdzić jak profil linków wyglądał w przeszłości.
  • Wykorzystując Ahrefs dowiesz się, gdzie zajmujesz pozycję w wyszukiwarkach

Ahrefs daje w ręce użytkownika kompleksowy zestaw narzędzi SEO, który pomaga przeanalizować profil linków zwrotnych własnej witryny oraz konkurencji. Pokazuje pozycję w wyszukiwarkach pod wybranymi frazami w wybranych lokalizacjach. Poinformuje Cię również w raportach e-mail o najlepszych słowach kluczowych dostosowanych do tematyki strony.

Narzędzie pozwala śledzić zmiany w rankingach wyszukiwarek po aktualizacjach algorytmów oraz łatwo wyciągnąć wnioski z tego, co miało miejsce dotychczas.

Jak działa Ahrefs i dlaczego jest lepsze od konkurencji?

Ahrefs tworzy swego rodzaju mapę internetu i dostarcza dane o linkach zwrotnych oraz zautomatyzowany research słów kluczowych. Posiada również funkcje analizy treści i śledzenia konkurencji, które są droższe w przypadku innych narzędzi. Ahrefs ma również przeglądarkę słów kluczowych, która pomaga marketerom znaleźć słowa kluczowe dostosowane do profilu ich działalności.

Ahrefs to wiodące narzędzie SEO. Firma dostarcza rozwiązania do śledzenia łączy internetowych, badania konkurencji, analizowania treści i znajdowania słów kluczowych do kampanii marketingowych.

Firma jest lepsza od konkurencji, ponieważ jest bardziej opłacalna pod względem cenowym. Przedział cenowy zaczyna się od 99 USD miesięcznie z 7-dniowym okresem próbnym za $7, który daje dostęp do wszystkich funkcji Ahrefs bez żadnych ograniczeń.

Jak najlepiej wykorzystać Ahrefs?

Ahrefs to narzędzie SEO. Jest to obszerny przewodnik dla każdego, kto chce wiedzieć, jak działa optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO). Szczegółowe informacje, które dostarcza Ahrefs, mogą pomóc Ci poprawić SEO Twojej witryny i uzyskać wyższą pozycję na stronie wyników wyszukiwania (SERP).

Niektóre z funkcji oferowanych przez Ahrefs to:

  • Eksplorator słów kluczowych – ta funkcja pomaga znaleźć słowa kluczowe dla Twojej witryny i określić ich pozycję w rankingu, ruch i inne szczegóły.1. Wykorzystaj Ahrefs, aby poprawić użyteczność witryny poprzez optymalizację treści i struktury.
  • Eksplorator witryn — ta funkcja pomaga dowiedzieć się, jak konkurenci radzą sobie z SEO, dostarczając szczegółowe dane na temat ich linków zwrotnych, obecności w mediach społecznościowych i wielu innych.
  • Śledzenie pozycji – ta funkcja zapewnia szczegółowe informacje o śledzonych słowach kluczowych w witrynie lub kliencie.

Co to jest domain rating oraz autorytet witryny?

Domain rating to ocena, która pomaga określić jakość strony internetowej. Jest to popularna miara świata SEO wykorzystywana przez wyszukiwarki do mierzenia wiarygodności witryny i jej zawartości, a także jej popularności w stosunku do innych witryn.

Domain Rating to wynik przyznawany domenie lub witrynie w celu lepszego zrozumienia jej trafności, wiarygodności i popularności. Jest to metryka, której wynik jest obliczany przy użyciu kombinacji czynników, takich jak MozRank, MozTrust, Domain Authority i Majestic Trust.

Metryki domain rating nie należy mylić z autorytetem witryny, który mierzy jak często i w jakich źródłach cytowana jest strona internetowa lub witryna. Autorytet witryny jest niewidocznym wskaźnikiem. Można powiedzieć, że jet to wypadkowa algorytmu, która decyduje o tym jak dana podstrona jest postrzegana pod względem rzetelności i wiarygodności.

Jakie wskaźniki można znaleźć w narzędziach Ahrefs?

Wykorzystując Ahrefs możesz sprawdzić ile unikalnych domen prowadzi do witryny, ile unikalnych adresów IP prowadzi do danej podstrony, jak silne są linki zwrotne, czy są to linki dofollow czy nofollow.

Dzięki Ahrefs Rank Tracker będziesz na bieżąco otrzymywać informacje związane z danymi historycznymi i będziesz w stanie ustawić niestandardowe alerty dotyczące pozycji rankingowych dla dowolnej witryny lub strony.

Narzędzie do badania linków zwrotnych dostarcza indeks domen i słów kluczowych, a także liczbę linków do analizowanej domeny i jej ranking w Google. Przy jego użyciu możesz pozwolić sobie na identyfikację i naprawę wszystkich niedziałających linków w witrynie. Poznasz również statusy przekierowań oraz niedziałające podstrony ze statusem 404.

Firma oferuje również narzędzia do badań marketingowych w mediach społecznościowych i monitorowania marki. Są one naprawdę przydatne, gdy zaczynasz działania marketingowe lub chcesz ulepszyć już istniejące. Dowiesz się ile polubień ma dana podstrona. Dowiesz się ile ruchu pozwala pozyskać dana treść. Dowiesz się jaki wysiłek jest potrzebny, aby zyskać pozycję w danych wynikach wyszukiwania – dzięki wskaźnikowi występujących słów kluczowych pod danym zapytaniem oraz przychodzących linków zwrotnych.

1. Wykorzystaj Ahrefs, aby wykonać najważniejszy krok w SEO, czyli jak szukać słów kluczowych

Badanie słów kluczowych to pierwszy krok do rozpoczęcia SEO. Ahrefs udostępnia narzędzie, które pomoże Ci zidentyfikować potencjalne słowa kluczowe, przeanalizować konkurencję i wyeliminować mniej istotne informacje.

Jak szukać słów kluczowych z Ahrefs? Należy wejść do zakładki z narzędziem “keywords Explorer”. Eksplorator słów kluczowych Ahrefs to potężne narzędzie do badań i analizy danych. Ahrefs wykorzystuje dane z własnej bazy danych obejmującej ponad 100 milionów stron, aby zapewnić w sposób dynamiczny listy wyszukiwań dopasowane do wpisywanych przez użytkowników słów kluczowych w Google, Bing, Yahoo i YouTube. Explorer dostarcza również informacji o linkach zwrotnych, pozycjach w rankingu i stronach internetowych, które są istotne dla danego tematu.

Wykorzystaj Ahrefs do znalezienia słów kluczowych długiego ogona, które są mniej konkurencyjne, ale równie dostosowane do charakteru firmy. Wyszukaj słowo kluczowe w Ahrefs, a następnie przewiń w dół, aż zobaczysz listę sugerowanych słów kluczowych. Są to zazwyczaj słowa i frazy, które są wyszukiwane rzadziej niż wpisane popularne słowo kluczowe, ale przynoszą rezultaty równie dobre, co ich popularne odpowiedniki.

2. Wykorzystaj Ahrefs, aby poprawić użyteczność witryny poprzez optymalizację treści i struktury

Optymalizacja treści to ważny krok w marketingu cyfrowym. Zapewnia ona to, że witryna ma większe szanse na wyższą pozycję na stronach wyników wyszukiwania (SERP).

Na przykład, jeśli witryna zawiera post na blogu „jak zbudować talię”, można zoptymalizować tytuł, Ahrefs podpowie, aby zamieścić w tytułach innych artykułów podobne słowa kluczowe, takie jak „budowanie talii” lub „jak szybko zbudować talię”. Ahrefs pomaga również zoptymalizować metaopis wpisu na blogu, który pojawia się pod tytułem w SERPach.

Ahrefs może być używany do poprawy użyteczności Twojej witryny poprzez optymalizację treści i struktury. Kilka sposobów, w jakie można to zrobić, to poprawianie błędów, identyfikowanie uszkodzonych linków i kategoryzowanie słów kluczowych. W ten sposób dowiesz się, jakich haseł używają użytkownicy, którzy natrafią na Twoją stronę.

Ahrefs zapewnia interfejs użytkownika, który umożliwia szybki dostęp do przydatnych danych o dowolnym adresie URL (adresie internetowym). Poznasz istotne statystyki oraz wcześniej wspomniane metryki. Ahrefs pokaże Ci jak wygląda Twoja witryna na tle innych w wyszukiwarce Google z nieco większą dokładnością niż inne narzędzia.

3. Wykorzystaj wskazówki Ahrefs, aby poprawić szybkość swojej witryny

Ahrefs pozwala zmierzyć, jak dobrze dana witryna wypada w kwestii szybkości ładowania się podstron. Posiada szeroką gamę funkcji, które pozwalają poprawić współczynniki odrzuceń, zmaksymalizować szybkość ładowania się plików oraz poprawić ogólne doświadczenie użytkownika.

Ahrefs pozwala na mierzenie wszystkich aspektów wydajności Twojej witryny. Dowiesz się, jak szybko ładują się poszczególne podstrony i jakie są ich czasy ładowania w innych częściach świata. Pokazuje również słowa kluczowe, których używają ludzie, gdy szukają treści w Twojej witrynie, a także jaka jest odpowiedź odwiedzających na szybkość działania strony pod wybranymi frazami.

Ahrefs pomaga identyfikować wąskie gardła i zapewnia zalecenia dotyczące poprawy czasu do pierwszego bajtu (TTFB). Wyświetla pliki HTML oraz CSS, które zajmują zbyt dużo miejsca.

4. Optymalizuj stronę pod lokalne słowa kluczowe w wyszukiwarce dzięki Google Moja Firma

Wyszukiwarki to świetny sposób na przyciągnięcie nowych klientów, jeśli prowadzisz lokalną firmę. Jak przy użyciu Ahrefs zapewnić obecność firmy w wyszukiwarce, aby uzyskać wysoką pozycję na stronach wyników wyszukiwania w miejscach takich jak Mapy Google lub Google My Business?

Aby uzyskać lepsze pozycje w Google Moja Firma, ważne jest, aby informacje o prowadzonej działalności były aktualne. Aby uzyskać maksymalną ekspozycję na lokalnym rynku, należy również korzystać z najnowszych funkcji Google Moja Firma, takich jak wydarzenia specjalne i alerty. Ahrefs pozwala się upewnić, że wszystkie te rzeczy będą na swoim miejscu.

Dzięki Ahrefs, informacje w Google Moja Firma zawsze są aktualne, a firma wyświetla się pod wszystkimi istotnymi frazami. Ahrefs daje wskazówki na temat recenzji klientów, zdjęć, filmów, a nawet proponuje wstawienie reklam Google Ads pod wybranymi słowami kluczowymi dla określonej lokalizacji.

5. Wykorzystaj Ahrefs do analizy linków zwrotnych, aby wykorzystać proaktywne podejście do SEO

Podejmując działania SEO, ważne jest, aby być proaktywnym. Możesz użyć Ahrefs do analizy linków zwrotnych, aby zorientować się, co robią Twoi konkurenci i co możesz zrobić lepiej.

Kluczową częścią SEO jest docieranie do innych. To nigdy nie jest proste. Polega to w końcu na przekonaniu innych, aby wstawili oni na swoich stronach wysokiej jakości linki do Twoich treści. Musisz znaleźć odpowiednie osoby w tych witrynach, dostosować do nich swoją wiadomość i dać im przekonujący powód, aby chcieli z Tobą współpracować. Tutaj Ahrefs może Ci pomóc.

Część narzędzi oferowanych przez Ahrefs zawiera listę stron internetowych, które udostępniają artykuły sponsorowane. Ahrefs posiada listę stron, które akceptują tego typu treści, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć miejsca, w których możesz opublikować swój artykuł.

Ahrefs to dobrze znane narzędzie SEO, które pomaga użytkownikom znaleźć najlepsze miejsca do publikowania artykułów gościnnych. Platforma Ahrefs ma dostęp do ponad 1 miliarda źródeł z danymi, w których znajdują się informacje o liczbie osób, które odwiedzają daną witrynę z określonej lokalizacji.

Podsumowanie

Ahrefs to zestaw narzędzi, który powinien znaleźć się w każdym przyborniku specjalisty SEO. Jednak nawet jeśli nie posiadasz wiedzy na temat tego obszaru marketingu internetowego, warto wypróbować wersję trial, aby poznać możliwości oferowane przez ten produkt.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top