skip to Main Content

Do czego służy Surferseo?

Surferseo

Pozycjonowanie strony internetowej obejmuje szereg działań, których zadaniem jest zwiększenie widoczności witryny w naturalnych wynikach wyszukiwania. Aby móc efektywnie pozycjonować stronę należy rozpocząć od jej optymalizacji pod kątem SEO.

Aby pozyskać dokładne informacje, trzeba wykorzystać do tego narzędzia, które pomogą sprawnie i skutecznie pozbyć się występujących błędów. Do tego celu możemy sięgnąć po Surfera, a więc narzędzia do optymalizacji treści.

Czym jest Surferseo?

Surfer SESO jest to narzędzie stworzono jako wsparcie, między innymi dla copywriterów. Przydaje się podczas prowadzenia marketingu internetowego, jest pomocą podczas analizy danych i optymalizacji witryny.

Przy pomocy surfera możemy więc zoptymalizować takie treści jak posty na social media, na blogu oraz artykułu, korzystając do tego z prawdziwych danych. Edytor treści Surfer Seo usprawnia pracę nad tekstem, content może być lepiej widoczny w Google oraz pozostałych wyszukiwarkach.

Oprócz tego content zawiera lepiej uporządkowane informacje, przydatne dla użytkownika witryny. Surfer Seo jest to rozwiązanie bazujące na chmurze, co ważne zostało ono opracowane przez Polaków.

Na początku miało być używane na potrzeby wewnętrzne firmy, jednakże zostało ono udostępnione innym użytkownikom, jako pomoc przy optymalizacji stron. Serfer seo udostępnia wiele funkcjonalności, ponadto umożliwia analizę naszej strony czy też porównanie jej z witrynami, znajdującymi się w rankingach SERP.

Zaimplementowana przez Surfer seo metodologia zyskała określenie Correlational SEO. Opiera się ona na zrozumieniu tego: jaka długość treści jest konieczna, jakie czynniki rankingowe są istotniejsze dla danego słowa kluczowego, oraz tego, jakie elementy powinny zostać uwzględnione (nagłówki, zdjęcia)? Surfer seo zapewnia swoim użytkownikom prosty sposób na podniesienie pozycji w wynikach wyszikiwania.

Odpowiednio stworzony interfejs użytkownika umożliwia przeprowadzenie nawet skomplikowanych analiz całkowicie intuicyjnie. Nawet początkująca osoba poradzi sobie z oferowanymi przez to narzędzie możliwościami.

Jak działa SurferSEO?

Chcąc dokonać optymalizacji treści musimy najpierw zalogować się w surferze. Z narzędzia możemy korzystać w wybranym przez siebie pakiecie i analizować konkretną ilość linków czy domen.

Aby zacząć pracę w SurferSeo, najpierw wchodzimy w jedno z docelowych słów kluczy albo adres URL w panelu głównym. Następnie wybieramy komputer albo wersję mobilną, po czym oznaczamy lokalizację wybierając kraj czy flagę.

W kolejnym kroku SurferSEO wykona dokładną analizę, po czym ukaże nam wyniki faktycznie odpowiadające rzeczywistym wynikom wyszukiwania. Co ważne, panel dzielony jest na dane sekcje, które przechowują różne dane, po czym możemy uzyskać informacje na temat popularnych słów kluczowych, oraz wyrażeniach występujących pod każdym adresem URL na najlepszych 10 stronach internetowych w naszej branży.

Istnieje również możliwość sprawdzenia rankingu SERP każdej witryny w naszym SEO po czym sprawdzić co znajduje się na 10 najpopularniejszych stronach, a czego naszej stronie brakuje.

Jak widać, surferseo zajmuje się analizą wszystkich aspektów naszej domeny, które są istotne w rankingach SERP.

Oprócz tego okazuje się wsparciem w zrozumieniu schematu działań naszych głównych konkurentów, przez co uzyskamy cenną wiedzę i będziemy wiedzieć co zrobić, żeby z nimi wygrać.

Najważniejsze funkcje Surferaseo

Surfer SEO przeprowadza dogłębną analizę danych wyników wyszukiwania Google i pomaga nam właściwie zmienić stronę, aby uzyskać lepsze wyniki w rankingu.

Narzędzie on page do optymalizacji funkcjonujące na bazie chmury jest porównywalne z najważniejszymi wskaźnikami on-page z ok. 40 topowych stron z branży biznesowej. Surfer seo posiada sporo zaawansowanych funkcji SEO, dzięki którym optymalizacji stron staje się łatwiejsza.

Za pomocą dokładnej analizy konkurencji możemy dowiedzieć się to, w jaki sposób osiągnąć wysoką pozycję w SERPach. Najważniejsze rozwiązania zastosowane w Surferze to:

Prosty w obsłudze interface

Łatwy w użytkowaniu interface Surfera został wyposażony w menu podzielone na sekcje z czynnikami, które decydują o pozycji w rankingu.

Co ważne, można je wyświetlić w postaci wykresu. Bez problemu możemy przełączać pomiędzy danymi sekcjami, a narzędzie przetworzy właściwe dane i ukaże je nam w jasnej wizualnej odsłonie.

Optymalizacja treści oparta o informacje

Surfer seo pozwala na precyzyjną optymalizację treści. Analizuje on wszelkie czynniki strony, które oddziałują na pozycję w rankingu, po czym podaje dokładną analizę efektywności wszystkich elementów witryny.

Edytor treści

Kolejna pomocna funkcja, która jest wsparciem w przygotowaniu zoptymalizowanej treści. Dzięki niemu możemy tworzyć wysokiej jakości treści, natomiast Content Editor dobrze obliczy zagęszczenie słów kluczowych, tych o pierwszorzędnym, drugorzędnym, jak i mniejszym znaczeniu dla naszego biznesu.

Gwarantuje również poprawki w strukturze treści, dzięki czemu mamy szansę na uzyskanie lepszych wyników od konkurencji. Przy pomocy surfera możemy więc osiągnąć wyznaczony cel i pokonać konkurencję.

Spostrzeżenia techniczne

Surfer sprawdza topowe strony konkurencji ze wszystkich krajów. Uzyskane informacje pomogą nam zrozumieć strategiczne korzyści dokładnie i sprawnie.

500 czynników rankingowych

Surfer pozwala na dokładną analizę treści na stronie i wszystkich czynników, dzięki czemu zrozumiemy problemy stron internetowych.

Surferseo ukazuje nam także czynniki mające wpływ na pozycję w rankingu, obejmujące wszystkie sekcje strony, pozycję naszą i konkurencji.

Wykresy

Surferseo ukazuje nad dane ze wszystkich 40 najpopularniejszych stron w postaci wykresów.

A więc w ten sposób szybko znajdziemy korelację między każdym z czynników a jego wpływem na pozycję w rankingu.

Analiza linków

Surferseo ma także funkcję analizy linków on-page, analizy back-link, która pomaga w opracowaniu silnego profilu linku.

Zrzuty ekranu bota Google

Funkcja ta pomaga w zrozumieniu tego, w jaki sposób Google search widzi naszą stronę.

Podaje nam cenne dane o zasobach strony internetowej, ponadto uzyskujemy dostęp do zrzutów ekranu, ukazujących to, w jaki sposób Google search renderuje witrynę.

Analizator SurferSEO SERP

SurferSEO SERP Analyzer jest to narzędzie, którego celem jest analizowanie stron wyników wyszukiwania. Jest uznawany za najlepszy atrybut Surfer seo. Zapewnia nam kompleksowy przegląd witryn o najwyższej pozycji w rankingu dla konkretnego słowa kluczowego.

Ponadto możemy bez trudu zauważyć, które czynniki zapewniają tymże stronom wysoką pozycję. W analizie SERP bierze się pod uwagę:

Czas trwania tekstu

Trzeba wiedzieć, iż długość tekstu jest niezwykle ważna dla gęstości słów kluczowych w artykule. Metoda ta może zalecić ilość słów kluczowych, które powinny znaleźć się w tekście.

Co ważne, warto zawsze pisać w podobnym formacie.

Luki w treści

Surfer da nam także informację, jakie słowa kluczowe powinny zostać użyte w treści, aby nie odbiegać od konkurencji.

Metoda ta pomaga przejść przez proces dodawania czy usuwania danej liczby tychże słów kluczowych w treści.

Słowa kluczowe

Surfer seo podpowie również, jakie podobne słowa kluczowe są rekomendowane w treści i zyskują coraz większą popularność.

Szybkość strony

Ukaże czas ładowania strony, a także dokona porównania z czasem ładowania innych stron.

Elementy

Surfer seo informuje o potrzebie dodania czy też usunięcia elementów (np. obrazów).

Nazwa oraz opis

Przyciągający wzrok tytuł jest pomocny w ruchu w witrynie CAN. Dzięki temu Surfer seo dokładnie analizuje definicję oraz tytuł Meta. Ukazuje ewentualnie potrzebne zmiany.

Badanie słów kluczowych dla SurferSEO

W Google jedno albo więcej fraz da te same wyniki wyszukiwania. Czasem nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy. Serfer seo pozwala na identyfikację słów kluczowych, które dają te same wyniki wyszukiwania w Google.

Surfer można pomóc w rozwoju seo, warto pamiętać, że jeśli dana strona o wysokim rankingu osiągnęła wysoką pozycję przy pomocy słów kluczowych, wówczas warto uszeregować treści przy pomocy tych samych słów kluczowych.

Dostaniemy wiele słów kluczowych dla takich samych wyników wyszukiwania jak między innymi:

 • Średnia liczna wyszukiwań
 • Podobieństwo SERP
 • Analiza bezpośrednich SERP
 • Obsługa ok 20 języków
 • Powiązane słowa kluczowe
 • Sugestie obejmujące dane lokalizacje

Audyt w SurferSEO

W audycie Surfer seo można sprawdzić między innymi Content Score. Wskaźnik ten ocenia jakość treści oraz powiązanie słowa kluczowego ze stroną. Według twórcy tego narzędzia, jest to jak dotąd najbardziej precyzyjny wskaźnik On-page na rynku.

Zakres wynoszący od 0 do 33 jest to content o niskiej jakości. Przedział wynoszący od 34 do 66 jest to średnia trafność i jakość treści czy też wysoka jakość treści, natomiast niska jej trafność albo niska jakość połączona z wysoką trafnością.

Zakres od 67 do 100 oznacza wysoką trafność treści dla danego słowa kluczowego i wysoką jakość treści. A więc czasem możemy otrzymać dobry content, aczkolwiek nie będzie on dostosowany dla konkretnego słowa kluczowego.

Uzyskamy wówczas średni CS, gdyż strona nie będzie zoptymalizowana dla danego słowa kluczowego. Możemy także porównać Content Score z pozostałymi stronami, do tego wystarczy, kiedy wybierzemy „Show details”, a wtedy zapoznamy się z wykresem pokazującym nam wartość Content Score.

Pomocną opcją w audycie jest także informacja o linkach, które pozyskiwane są ze stron znajdujących się w top 10. Surfer seo podpowiada również, z jakich domen możemy uzyskać linki do naszej witryny.

Możemy również sprawdzić domeny oraz konkretne podstrony, z jakich możemy uzyskać odnośnik. Wtedy o wiele łatwiej przyjdzie nam poprawić nasz profil linków.

Missing links

Ważną funkcją w audit są też słowa do dodania do treści oraz elementy On-page. SurferSEO podpowie nam to, jakie frazy należy uwzględnić w treści.

W narzędziu także zapoznamy się z przykładami wykorzystania słów kluczowych u konkurencyjnych witryn. Sprawdzimy także zagęszczenie konkretnego słowa kluczowego na naszej stronie.

W ten sposób uzyskamy szczegółowe rekomendacje obejmujące sposób użycia poszczególnych fraz. Wszelkie wskazówki są bardzo jasne i czytelne.

Z całego narzędzia może korzystać bez problemowo, nawet osoba nieznająca się na pozycjonowaniu stron internetowych.

Pozostałe elementy w Audit w Surfer seo

Word count

Podpowiedzi obejmujące długość treści.

Partial keywords

Analiza słów kluczowych w postaci przybliżonej

Exact keywords

Analiza słów kluczowych w postaci ścisłej.

Time to first byte

Określane skrótem TTFB.

Page structure

Analiza elementów On-page.

Title and meta description lenght

Analiza długości title oraz meta.

Load time

A więc czas ładowania strony.

Wszelkie elementy mamy możliwość porównać ze stronami znajdującymi się w top. Wykonanie audytu w Surferze jest niezwykle proste i nie sprawia żadnych problemów.

Przydatne wskazówki można z łatwością wdrążyć na stronie internetowej.

Kto może korzystać z SurferSEO?

Surfer SEO jest dedykowany agencjom oraz przedsiębiorcom, którym zależy na tym, aby poprawić swoją pozycję w Google. Chcąc to zrobić, niezbędne jest polepszenie SEO swojej strony internetowej.

Za pomocą narzędzia Surfer seo możliwe jest pozyskanie dokładnych informacji dotyczących zmian, jakie trzeba wprowadzić, aby polepszyć pozycję w Google Search, aby być pierwszym na danym słowie kluczowym, kiedy użytkownik wpisze to żądanie w pasku Google Search.

Surfer SEO- wady i zalety

Zalety

 • analiza uwzględniająca lokalizację
 • proste i czytelne prezentacje graficzne
 • wsparcie w zrozumieniu konkurencji
 • zapewnienie dogłębnej analizy wszystkich aspektów SEO
 • 14-dniowa wersja demo

Wady

 • ograniczona ilość zapytań dla konta
 • analiza linku ograniczona do Polski

Znanych jest wiele czynników SEO, które wpływają na to, jak strona będzie rankować w wyszukiwarce Google. Nie na wszystkie czynniki copywriter ma wpływ.

Chcąc napisać wartościowy content na stronę internetową, odpowiedni pod wyszukiwarkę, narzędzie Surfer seo okazuje się bardzo pomocne. Dzięki niemu tekst będzie dobrze zoptymalizowany i widoczny w wyszukiwarkach.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top